Partia Socialiste do të mbledhë ditën e sotme Kryesinë në selinë e tyre në kryeqytet për të vulosur përfundimisht emrat e kandidatëve për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Mbledhja e cila supozohet të niste në orën 17:00 është shtyrë me dy orë të tjera për shkak të axhendës së kreut të partisë, njëkohësisht dhe kryeministrit të vendit Edi Rama.

Thelbi i mbledhjes është vendosja përfundimtare e 61 kandidatëve për kryetarë bashkie, por megjithatë është vetëm formale sa i përket kandidaturave për të cilat janë zhvilluar vazhdimisht mbledhje dhe takime në muajt e kaluar.

Artikulli paraprakSEZONI I RI TURISTIK, RAMA PARALAJMËRON OPERATORËT DETAR
Artikulli tjetërPËRFUNDON MBLEDHJA E ALIBEAJT ME 17 KANDIDATËT E PD-SË PËR ZGJEDHJET VENDORE, NISIN DISKUTIMET NË KRYESINË E PARTISË