NË PRAG TË FESTAVE INSPEKTORI MUÇMERAJ BËN APEL PËR QYTETARËT.Reparti i zjarrëfikësve që nga dita e nesërme do t’i nënshtrohet kontrolleve intensive në të gjitha subjektet për lëndët plasëse, kryesisht fishekzjarret.

Ky aksion sipas inspektorit të zjarrëfikësve Gazmend Muçmeraj vjen çdo herë në prag të festave të fundvitit. Muçmeraj thotë se duhet që Bashkia Shkodër të organizojë hedhjen e fishekzjarreve dhe jo të lihet në dorën e qytetarëve.

Çdo fundviti ka patur raste kur si shkak i moskujdesit në përdorimin e fishekzjarreve ka patur persona qoftë të rritur apo edhe fëmijë që janë aksidentuar. Për të shmangur këta aksidente, zjarrëfikëset por organizojnë punën.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/QhYMfw7vZMA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRRITJA E CILËSISË SË UNIVERSITETEVE
Artikulli tjetërNATA FINALE E SHKODRA FEST