Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”.

Lajmin e ka konfirmuar zv/kryeministri bullgar Galab Donev në Varna.

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut.

Sipas Donev, në këtë mënyrë do të nderohen viktimat e dy tragjedive, aksidentit të rëndë të autobusit në autostradën e Strumës dhe zjarrit në shtëpinë e të moshuarve në fshatin Rojak.

Artikulli paraprakSHPËRTHIM I FUQISHËM NË BEOGRAD, DY TË VDEKUR DHE 15 TË LËNDUAR
Artikulli tjetërPUBLIKOHET LISTA ME EMRA, KËTA JANË PERSONAT QË MBETËN TË PLAGOSUR NË AKSIDENTIN FATAL NË BULLGARI