MAKINA DEL NGA RRUGA NË FSHATIN GRABON NË TAMARË.Më datë 19.12.2014, u bë ndalimi i shtetasit Eduart Selimi, vjeç 21, banues në qytetin Puke. Ndalimi i tij u be per ekzekutimin e urdherit të datës 25.11.2014 të Prokurorisë së Rrethit Tirane, për ekzekutimin e vendimit nr. 1131A të datës 14.11.2014 të Gykates Rrethit Tirane,

pasi ky person ishte i denuar per kryerjen e vepres penale te parashikuar nga neni 283/1 te K.Penal,  “Prodhim, mbajtje e shitje e narkotikeve” dhe i kane mbetur per te kryer 2(dy)vjet e 4(kater) muaj ne burg. Materiali ne Prokuorine e Rrethit Tirane.

Me date 19.12.2014, ora 19.00 u be arrestimi ne flagrance i shtetasit Mark Tanaza,  vjec 22, banuse në M.Madhe, pasi ky shtetas rreth orës 12.00 duke udhëtuar me mjetin tip benc veturë me targa SH6441 D nga fshati Grabon për në Tamare qender, në një kthesë ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dale nga rruga duke e dëmtuar mjetin e tij. Materialet ne Prokurori neni 290 K.Penal.

Artikulli paraprakKRAJA ME VEÇANTITË SHESTANASE
Artikulli tjetërMAS, NË SHKOLLA JO PSIKOLOGË PA DIPLOMË