Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe deputetët e tjerë të PD, kanë bojkotuar seancën plenare të Kuvendit.

Pak minuta pas nisjes së seancës, Basha dhe deputetët demokratë, përfshirë dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, kanë lënë sallën e Kuvendit.

Artikulli paraprakME 72 VOTA PRO, TAULANT BALLA MERR DREJTIMIN E GRUPIT TË RI PARLAMENTAR TË PS
Artikulli tjetërOKB PARALAJMËRON: KRIZA NË AFGANISTAN DREJT KATASTROFËS, NJERËZIT NË NEVOJË TË DËSHPËRUAR PËR LITAR SHPËTIMI