Dita e sotme nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Pasditja do të sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjespor mbeten kostante në mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.