Ndahet nga jeta Alketa Gjoka e cila u perfshi bashke me dy vajzat dhe djalin e saj ne nje zjarr te rene ne hotelin e tyre ne Velipoje si shkak i shperthimit te nje bombole gazi.

Gjoka po kurohej ne Itali por pas disa muajsh nuk ka arritur qe te mbijetoje. Me perpara kane humbur jeten edhe dy vajzat e saj 18 dhe 15 vjece.

Nga ai zjarri i vetmi i mbijetuar i cili po ashtu ndodhet ne spital ne Itali eshte djali 12 vjecar i familjes Gjoka. Kjo familje jeton ne Lezhe por kishin nje hotel ne Velipoje dhe teksa kishin shkuar ne fillim te muajit korrik te ketij viti per t’u bere gati per sezonin turistik por rrjedhja e nje bombole gazi solli shperthimin e fuqishem duke i lene fillimisht te plagosur rende kater anetaret e familjes Gjoka prej te cileve 3 prej tyre kane nderruar jete, nena dhe dy vajzat teksa kuroheshin ne nje spital ne Itali.