Pjerin Ndreu, pas sigurimit të mandatit të dytë për bashkinë e Lezhës nën logon e PS, ka falënderuar të gjithë votuesit, ndërsa ka premtuar se në këto katër vite do të bëhet 5-fish i punës. Në një dalje për mediat, ai tha se me fitoren e tij u hoq alibia se Lezha voton djathtas.

“U hoq alibia se Lezha është e djathtë dhe nuk shkon majtas. Sot ne ju treguam të gjithëve se Lezha nuk është skuadër njerëzish që shkojnë djathtas pa lidhje, por shkojnë pas pune, pas zhvillimit. Ajo që do bëjmë në katër vitet më pas, do jetë 5 fish i punëve që kemi bërë deri sot. Besoni tek ne”, tha ai.

Artikulli paraprakZGJEDHJET, AMBASADA BRITANIKE: MBËSHTESIM VLERËSIMIN E OSBE-ODIHR, TË ADRESOHEN PROBLEMET
Artikulli tjetërKRYETARI I ZGJEDHUR I BASHKISË SHKODËR BENET BECI: DETYRA IME FILLON KËTU, PËR TA KTHYER NË PUNË BESIMIN TUAJ