11 C
Shkoder, AL

E ZEZA …KOMBINACIONET IDEALE

Ngjyra e zezë padyshim që gjithmonë do të jetë në trend. Megjithatë ne nuk duhet vetëm të jemi në koherencë të plotë me tendencat e fundit, por në një mënyrë dhe të regullojmë difektet tona.

Babagjyshi do shperndaj dhurata me dron

Droni i improvizuar në fushën e futbollit serb ka nxitur ide të reja për përdorimin e tij.Prestigjozja italiane “Corriere della Sera” lajmëron që Babagjyshi i Krishtlindjeve këtë vit do të vijë me dron. Ideja ka qenë e një kompanie franceze për ndertimin e droneve “Air Gyro”.

Arrat qe te jetojme shume me gjate

Harrojini pilulat me multivitamina dhe pijet për shëndetin. Sekreti për të jetuar më gjatë dhe i shëndetshëm mund të qëndrojë një pjatë më arra, lajthi, kikirikë. Kërkimet e fundit kanë treguar se personat që konsumojnë rregullisht kikirikë, arra,

E qeshura gjithnje shume funny

Neuroshkencëtarja dhe komikja me kohë të pjesshme, prof. Sophie Scott, i zbulon gjërat që sigurisht nuk i keni ditur në lidhje me të qeshurat.Në vijim janë tetë gjërat të cilat sigurisht nuk i keni ditur në lidhje me të qeshurat.

Disa fakte per dashurine qe nuk i kemi menduar shume gjate

Ah, dashuria! Fluturat në stomak, mungesa e problemeve, çdo gjë është e larmishme, jeta është ngjyrë rozë dhe nuk ekziston kush tjetër në botë, përveç juve të dyve.Nuk ekziston ndonjë person që është kundër dashurisë, sepse ajo është gjendja më e bukur e mundur që një njeriu mund t’i ndodhë.

Pse bëjme cheers

Jemi të sigurt që edhe tek ju, asnjë darkë, festë, martesë, aheng nuk kalon pa dolli apo pa i cakërruar gota. A keni menduar ndonjëherë se kush e ka shpikur cakërrimin e gotave dhe çfarë do të thotë kjo në të vërtetë?

10 Fakte te çuditshme për hënën e plotë

Ja 10 faktet për Hënën e plotë

1. Faza e Hënës së plotë ndodh atëherë kur ajo është në anë të kundërt me Tokën nga Dielli, si dhe kur të tre planetët vendosen në një vijë të drejtë. E parë nga Toka, ana më e afërt e Hënës ndriçohet plotësisht nga Dielli, duke i dhënë pamjen e saj rrethore

Filmat më të mire te vitit 2014

Shumë filma janë prodhuar përgjatë këtij viti dhe shumë prej tyre mund të mos i keni parë, ose çfarë keni parë mund t'ju kenë pëlqyer ose jo.
Më poshtë janë të renditur 10 titujt e filmave më të mirë të vitit 2014 

Arti i gatimit ja 10 ide per te lehtesuar pergatitjen e tyre

Të kursesh kohë në kuzhinë është diçka mjaft e dobishme, dhe këtë më mirë se kushdo e dinë femrat.Këto janë disa truke , të cilat do tju bëjnë që të fitoni kohë gjatë gatimit si dhe do ti bëjnë gatimet tuaja më të shijshme.

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA