“SITUATA DO TË PËRKEQËSOHET SHUMË KEQ, PARA SE …”, EKSPERTI KRYESOR I COVID-19 NË...

Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha se pandemia e Covid-19 në SHBA do të “përkeqësohet,...

RRETH 1,1 MILION TË INFEKTUAR ME KORONAVIRUS NË TË GJITHË BOTËN, 58,004 TË VDEKUR...

Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,1 milion konkretisht, 1,076,017. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan...

SHBA, SHËNOHET NUMËR REKORD TË INFEKTUARISH NGA KORONAVIRUSI, MBI 245 MIJË PERSONA

Vazhdon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në total, numri i të infektuarve me virus në...

LINDIN BINJAKËT KORONA DHE COVID

Mirësevini në këtë botë Korona dhe Covid. Këto janë emrat e dy binjakëve të lindur në qytetin Raipur të Indisë. Binjakët, një djalë dhe një...

KINE, EDHE TË PREKURIT PA SIMPTOMA DO TË HYJNË NË IZOLIM TË DETYRUESHËM PËR...

Kina do të fillojë të raportojë rastet pa simptoma të COVID-19 çdo ditë qysh nga 1 prilli. Chang Jile, nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë, tha...

KORONAVIRUSI, VAKSINA ‘PITTCOVACC’ DO TË JETË NJË FASHË ME 400 MIKRO GJILPËRA QË DO...

Në Universitetin e Pittsburgh, është në studim një vaksinë e llojit bandazh (mbi lëkurë) kundër koronavirusit, e cila tashmë ka kaluar testet e para...

DRAMATIKE SITUATA DHE NË SHBA, SHKON NË 5369 NUMRI TOTAL I TË VDEKURVE NGA...

Ka shkuar në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se brenda 24 orëve ka pasur...

TJETËR DITË E VËSHTIRË PËR SPANJËN, 950 VIKTIMA NGA KORONAVIRUSI NË 24 ORËT E...

Spanja ka regjsitruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100...

A DO TË SHKAKTOJË KORONAVIRUSI NJË VALË TË NACIONALIZMIT USHQIMOR?

Disa eksportues të grurit, duke përfshirë Rusinë dhe Kazakistanin, po marrin një kthesë nacionaliste duke kufizuar ose planifikuar të kufizojnë eksportet për të siguruar...

VIRUSI KORONA, DW: SA TË VLEFSHME JANË MASKAT? JA ÇFARË DUHET TË DINI

Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a kanë ndonjë efekt...

BOTA