18.6 C
Shkoder, AL

U KAP ME 19 KG HEROINË, MODELJA E FAMSHME DËNOHET ME 8 VJET BURG

Modelja e njohur, Tereza Hluskova është dënuar me tetë vjet e tetë muaj burg për përfshirjen në trafikun e drogës. Gjykata në qytetin lindor Lahore,...

MBYTET TRAGETI, RRETH 66 TË VDEKUR NË MOSUL

Bilanci i viktimave nga fundosja e tragetit në Mosul ka arritur në 66. Ministri i Shëndetësisë irakian tha për agjencinë e lajmeve kurde “Rudaë” se...

MORI PENG 51 NXËNËS, SHOFERI I AUTOBUSIT DONTE TË HAKMERREJ PËR EMIGRANTËT NË MESDHE

"Kishte planifikuar një atentat terrorist për t'u hakmarrë ndaj emigrantëve të mbetur viktima në Mesdhe dhe ndaj ministrit të brendshëm Matteo Salvini e aleatit...

FINLANDA SHTETI MË I LUMTUR NË BOTË/ JA NGA CILAT VENDE NDIQET

OKB-ja si çdo vit eshe këtë vit ka publikuar listën e vendeve më të lumtura në botë ku Kryesuese e listës është Finlanda dhe...

TERROR NË MILANO, SHOFERI RRËMBEN AUTOBUSIN ME 51 GJIMNAZISTË DHE I VË FLAKËN ME...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të Milanos, ku një shoferi ka marrë peng autobusin ku në të ndodheshin...

KARAXHIÇ DËNOHET ME BURGIM TË PËRJETSHËM PËR KRIMET E LUFTËS NË BOSNJË DHE HERCEGOVINË

Gjykata në Hagë ka kundërshtuar apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, kundër dënimit të tij për gjenocid dhe krime të luftës...

OKB REAGON PËR CIKLONIN QË MORI JETËN E 1000 PERSONAVE: FATKEQËSI MASIVE!

Cikloni Idai ka shkaktuar një "fatkeqësi masive" në Afrikën e Jugut që prek qindra mijëra njerëz, thotë OKB. I gjithë rajoni është goditur nga përmbytjet...

BRESHËRI ME MADHËSINË E NJË KOKRRE TË VEZËS ‘PARALIZON’ NJË QYTET TË KINËS (VIDEO)

Banorët e një qyteti në Kinë janë zgjuar nga breshëri që për 20 minuta kaploi të gjithë qytetin. Ajo që ishte e veçantë e këtij...

SULMI NE HOLLANDE,TRE TË ARRESTUAR, DY PISTA HETIMI

Policia e Holandës tha se ka arrestuar personin e tretë nën dyshimet për përfshirje në një sulm në tramvaj, të hënën në qytetin Utreht....

SULM ME THIKË NË NORVEGJI, NXËNËSI PLAGOS MËSUESIN DHE 3 TË TJERË

Një tjetër sulm ka ndodhur sot në Oslo të Norvegjisë dhe për pasojë katër persona mbetën të plagosur lehtë brenda një shkolle.Sipas mediave të...

Na ndiqni

70,782FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA