JU MBUSHEN SYZET ME AVULL SA HERË VENDOSNI MASKËN? DOKTORI E KA NJË ZGJIDHJE

Një nga problemet më të shpeshta dhe të bezdisshme kur mbani syze dhe maskë njëkohësisht është ai i syzeve që mjegullohen. Mirëpo, për këtë e...

BRITANIA E MADHE LEHTËSON DISA KUFIZIME PËR GJATË KRISHTLINDJES

Autoritetet britanike vendosën sot të lehtësojnë për disa ditë gjatë Krishtlindjes kufizimet antiCOVID-19 në vend, për të lejuar bashkimet familjare. “Tashmë do të jetë e...

KURA E PËRDORUR/ DY JAVË NË SPITAL, SI U SHPËTUA NGA COVID 12-VJEÇARI

Ishte në rrezik për shkak të komplikacioneve të shkaktuara nga Covid-19: puna e një ekipi multidisiplinar nga spitali pediatrik Meyer në Firence I shpëtuan...

“NE PO VDESIM”, NJERËZIT E INFEKTUAR ME COVID-19 TEJMBUSHIN SPITALET NË SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë që të regjistrojnë shifra të larta të personave të infektuar me koronavirus dhe po ashtu edhe të vdekur,...

RRITET FRIKSHËM KURBA NË ITALI, 853 VIKTIMA NGA COVID-19 BRENDA 24 ORËVE, MBI 23...

Vijojnë të rriten në mënyrë alarmante shifrat e infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 853 pacientë,...

“ZËRI I AMERIKËS”: VAKSINA E OKSFORDIT, E PËRSHTATSHME PËR SHPËRNDARJE TË SHPEJTË NË TË...

Një vaksinë për Covid-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të mira në provat e hershme...

“APPLE” DHE “FACEBOOK” PËRPLASEN PËR PRIVATËSINË PAS VENDIMIT PËR ÇAKTIVIZIMIN E GJURMIMIT NË IPHONE

Përplasje e re midis kompanive Apple dhe Facebook për temën e privatësisë. Gjiganti Cupertino do të prezantojë një funksion që do të lejojë përdoruesit e...

TRUMP “PRANON” FITOREN E BIDEN, I HAP RRUGË TRANZICIONIT PRESIDENCIAL NË SHTËPINË E BARDHË

Presidenti Donald Trump tha të hënën se i ka hapur rrugën tranzicionit për presidentin e zgjedhur Joe Biden, duke udhëzuar administratoren e agjencisë federale...

HERA E PARË NË HISTORI, DY FEMRA NË KRYE TË THESARIT DHE “007”-ËS NË...

Avril Hanies, ish zv.drejtoresha e CIA dhe ish zv.këshilltarja për sigurinë kombëtare, do të nominohet si shefja e re National Intelligence duke u bërë...

INFERMIERI NË PENSION RIKTHEHET NË PUNË E VDES NGA COVID-19, KOLEGËT: VDIQ SI HERO

I ishte përgjigjur apelit të Rajonit të Campanias edhe pse kishte dale tashmë në pension. Riveshi uniformën e punës dhe nisi punën në autoambulanca...

BOTA