24 C
Shkoder, AL

TJETËR VETËVRASJE, HIDHET NGA KATI I 9-TË, 61 VJEÇARI

Një qytetar, i moshës 61 vjeç, me iniciale F.XH, është hedhur nga kati i nëntë i një pallati në zonën e rrugës Kongresi I...

DY AKSIDENTE, PLAGOSEN 4 PERSONA, NJËRI PREJ SHOFERËVE NXIRRET JASHTË MAKINËS NGA ZJARRFIKËSIT

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Elbasan-Peqin ku një automjet është përplasur me bordurën anash rrugës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të...

MAKINA PËRPLAS PËR VDEKJE 38-VJEÇAREN

Një tjetër aksident me vdekjen e një kalimtareje është regjistruar në aksin rrugor Plepa-Kavajë në vendin e quajtur ura e Golemit, ku për pasojë...

RIKTHEHET KANABISI NË LAZARAT, 5 NË PRANGA, MES TYRE 2 GRA

5 vjet pas aksionit të madh antikanabis të Policisë së Shtetit, në Lazarat të Gjirokastrës rikthehen tentativat për të kultivuar bimë narkotike. 5 persona, mes...

AKSIDENT I RËNDË NË AKSIN KORÇË-BILISHT, 4 PERSONA TË PLAGOSUR

Katër persona kanë mbetur të plagosur në një aksident në aksin rrugor Korçë-Bilisht, pranë fshatit Cangonj. Sipas informacioneve të para, në aksident janë përfshirë dy...

PËRPLASJA E AUDIT TË BLINDUAR ME MAKINËN E POLICISË, PROVAT NE GJYKATE

Gjykata për Krime të Rënda dëgjoi sot provat shkresore të Prokurorisë, për përplasjen e makinës së policisë përballë tregut agro-ushqimor në Elbasan. Duke iu referuar...

NË KERKIM PËR VJEDHJE, ARRESTOHET 46-VJEÇARI

Shkodër Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë Kapet dhe ndalohet një person i shpallur në kërkim i dënuar dhe më parë për vjedhje. Nga...

TJETËR VIKTIMË NË PAK ORË, MAKINA SHTYP KËMBËSOREN NË GOLEM

Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur këtë mëngjes. Pas aksidentimit të babë e bir në Divjakë, me pasojë vdekjen e 75-vjeçarit, një tjetër...

RIKTHEHET DROGA NË LAZARAT, PESË NË PRANGA, MES TYRE DHE DY GRA

Vijon puna për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Finalizohet operacioni policor i koduar "Sopoti". Operacioni nga D.V.P....

ARRESTOHET “BANDA E LONDRËS”, NËN PRANGA 12 SHQIPTARË

“My London” ka publikuar ditën e sotme një artikull, rreth bandës kriminale, ku 12 pjesëtarët e saj ishin shqiptarë, të cilët trafikonin kokainë në...

Na ndiqni

76,973FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA