W3Schools

COVID-19, EPIDEMIOLOGU NGRE ALARMIN PËR VARIANTIN E RI

Në Shkodër mund të ketë mbërritur varianti I ri I COVID-19 dhe për këtë arsye kemi një rritje të ndjeshme të rasteve të reja...

SHKODËR, BANORËT NË PROTESTË: 60 VITE RRUGA PA ASFALT

Disa banorë të lagjes “Fahri Ramadani” në Shkodër kanë protestuar pasi prej afro 60 vitesh rruga e tyre “Hashim Kopliku” nuk është rikonstruktuar asnjëherë....

PËRFUNDON ASFALTIMI I RRUGËS OBLIKË-VELINAJ-ALIMETAJ

Ditën e sotme është hedhur shtresa asfaltike në rrugën Oblikë- Velinaj- Alimetaj, loti i 4- ët i saj ne njesine administrative Ana e Malit....

SHKODËR, 52 RASTE TË REJA, 19 PACIENTË TË SHTRUAR NË SPITAL

Një tjetër bilanc negative është shënuar 24 orët e fundit në qarkun Shkodër nga përhapja e pandemisë ku u konfirmuan 2 viktima dhe 52...

AGRON HASANAJ EMËROHET DREJTOR RAJONAL I TATIMEVE NË SHKODËR

Agron Hasanaj eshte komanduar si drejtor rajonal i tatimeve ne Shkoder. Me perpara ka punuar ne sistemin bankar si drejtues i nje banke te...

MOS HARRONI TË MERRNI ÇADËR ME VETE, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Sipas MeteoAlb: Veriu dhe Qendra deri në mesditë moti paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare, por reshje të pakta shiu do ketë skaji Jugor....

COVID-19 NË VEND/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË: 780 RASTE TË REJA DHE 21 HUMBJE JETË...

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur sot se janë 780 raste të reja dhe 21 humbje jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ministria...

NIS TRAJNIMI I 400 INFERMIERËVE TË RINJ, RAMA-MANASTIRLIU: PËRGATISIM ARMATËN PËR VAKSINIMIN MASIV

Ka nisur ditën e sotme trajnimi i 400 infermierëve, të cilët do të marrin pjesë në vaksinimin masiv të popullatës. Kryeministri Edi Rama dhe...

SHKODËR, AUTOMJETET BLLOKOJNË STACIONET E AUTOBUSËVE

Një nga problemet shqetësuese për të gjithë shoferët e autobusëve të qytetit të transportit urban në Shkodër vijon të mbetet bllokimi i stacioneve të...

HISTORIA E ITALIANIT, BRAKTISI VENDLINDJEN PËR SHKODRËN

Ky është Aduo Vincenti, 88 vjeçari me nënshtetësi italiane I cili prej 26 vitesh jeton në Shqipëri. Ai erdhi në vitin 1995 për arsye...

BOTA