W3Schools

MATURANTËT E GJIMNAZIT “OSO KUKA”: TEZË E VËSHTIRË DHE PRESION

Maturantët e gjimnazit "Oso Kuka" dolën në proteste pak orë pasi mbyllën provimin e matematikës. Ata hedhin akuza ndaj ministrisë së arsimit për një...

“FLATRAT E VERIUT DREJT ZYRIHUT DHE STAMBOLLIT”, RAMA JEP LAJMIN: NGA 15 KORRIKU, 1...

Kryeministri Edi Rama është ndalur tek aeroporti i Kukësit, ndërsa iu ka kthyer përgjigje zërave skeptikë se ai ishte hapur vetëm për fushatë elektorale. Përmes...

SITUATA E COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT, MSH RAPORTON NJË HUMBJE JETE DHE...

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 11 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 1 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

SHKODËR, LIBRI “HYRJE NË SISTEMIN E FINANCAVE ISLAME”

Myftinia e Shkodrës ka prezantuar librin “Hyrje në sistemin e financave islame” i cili tashmë vjen edhe i përkthyer në gjuhën shqipe, një libër...

MATURANTËT: PROVIMI I MATEMATIKËS MË I VËSHTIRI

Këtë të premte, 1830 maturantë në Shkodër I janë nënshtruar provimit më maturës shtetëror në lëndën e Matematikës. Ata e cilësojnë këtë provim si...

DIELL DHE TEMPERATURA TË LARTA, MËSONI PARASHIKIMIN E MOTIT PËR DITËN E SOTME

Moti në vend vijon më kthjellime dhe vranësira kalimtare deri pak pas mesditës kur vranësirat zhvillohen lokalisht duke sjellë shira afatshkurtër dhe të papërfillshëm...

PROVIMET E MATURËS, SOT TESTIMI PËR LËNDËN E MATEMATIKËS

Ditën e sotme, 34 mijë maturantë do t'i nënshtruan provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku do testohen në lëndën e Matematikës. Provimi do të...

SITUATA E COVID-19/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË: ASNJË HUMBJE JETE, 11 RASTE TË REJA NË...

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 2648 testime, 24 të shëruar, 11 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

PROKURORIA: 53 PROCEDIME PENALE PËR KRIME ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, të kryera në periudhën para, gjatë dhe pas zgjedhjeve...

SHKODËR, PËRFUNDOJNË PUNIMET NË RRUGËN “LEKË DUKAGJINI”

Përfundojnë punimet për rikualifikimin urban të blloqeve të banimit "Lekë Dukagjini" në qytetin e Shkodrës. Një zonë me densitet të lartë banorësh, ndërhyrja në...

BOTA