MASAT E FUNDIT TË PUTIN, PRESIDENTJA E KOMISIONIT EVROPIAN: DUHET NJË RAUND I RI...

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen i tha CNN të mërkurën se ajo beson se lëvizja e fundit nga presidenti rus Vladimir...

DEKLARATAT E FORTA TË PUTINIT, REAGON STOLTENBERG: KËRCËNIMI BËRTHAMOR I PRESIDENTIT, PËRSHKALLËZIM I RREZIKSHËM

Kërcënimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për përdorimin e armëve bërthamore pas ngecjeve të ushtrisë ruse në luftën në Ukrainë është “një retorikë e...

“PO SHKATËRROJNË TË RINJTË TANË”, TALEBANËT NJOFTOJNË NDALIMIN E TIKTOK NË AFGANISTAN: PROMOVON DHUNË

Talebanët kanë njoftuar se do të ndalojnë rrjetin social TikTok sepse ai promovon dhunën pavarësisht se luftëtarët e tyre ndajnë mizoritë e fushëbetejës për...

JOE BIDEN EMËRON AMBASADOREN E RE NË RUSI

Presidenti amerikan Joe Biden zgjodhi të martën një diplomate karriere për të qenë ambasadore e ardhshme e SHBA-ve në Rusi. Lynne M. Tracy aktualisht shërben si...

FOTOT E SIKLETSHME TË FAMILJES MBRETËRORE, TË CILAT DO TË DONIN T’I ZHDUKNIN NGA...

Shpesh jemi mësuar që ta shohim familjen mbretërore në perfeksion, anëtarët e sëcilës duken pa asnjë defekt. Megjithatë, kjo nuk është e vërtetë. Kate Middleton, princi...

DEKLARATA E PRESIDENTIT RUS, LONDRA: TË MARRIM SERIOZISHT KËRCËNIMET E PUTINIT! ËSHTË PADYSHIM NJË...

Ministrja e Jashtme britanike, Gillian Keegan tha se kërcënimet e Putinit duhet të merren seriozisht.  “Është një kërcënim serioz, por është një kërcënim që është...

LUFTA/ PUTIN SHPALL MOBILIZIMIN E PJESSHËM USHTARAK TË RUSISË: DO MBROJMË TERRITORET TONA! PERËNDIMI...

Presidenti rus Vladimir Putin ka shpallur “mobilizim të pjesshëm” në Rusi “për të mbrojtur atdheun, sovranitetin dhe integritetin e tij territorial, sigurinë e popullit”. ‘Dekreti...

NISIN TESTIMET E LIDHJES 6G … SHPEJTËSI MË TË MADHE MIDIS BOTËS FIZIKE DHE...

Edhe pse lidhja 5G nuk është ende e përhapur në të gjithë globin, testet për 6G, standardin e së ardhmes, kanë nisur. Lidhja 6G premton...

UKRAINA KËRKON TË RIMARRË RAJONIN E PUSHTUAR NGA RUSIA NË VITIN 2014 PAS RIKUPERIMEVE...

Teksa kundërsulmi në lindje të vendit vazhdon ende, Ukraina ka marrë fshatin e saj të parë në Luhansk, duke refuzuar të ngadalësojë pasi ka...

GJYQI I FAMSHËM MES AMBER HEARD DHE JOHNNY DEPP DO TË BËHET FILM, ZBULOHEN...

Gjyqi disa javor mes ish-çiftit të famshëm, Johnny Depp dhe Amber Heard po kthehet në film. Në fillim të qershorit, gjykata në Virxhinia i dha...

BOTA