W3Schools

‘I NGJASON HITLERIT’, PAS AKUZAVE AMAZON NDRYSHON LOGON E APLIKACIONIT

“Amazon” ka ndryshuar logon e aplikacionit për blerje, pas komenteve të ashpra se ngjason me Adolf Hitler. Logoja sipas komentuesve, që kishte një shirit blu...

TEKSASI I JEP FUND MASËS PËR VENDOSJE TË MASKËS ANTI-COVID

Teksasi ka marrë vendim për të shfuqizuar masën për vendosje të maskës dhe bizneseve do t’iu lejohet të punojnë me kapacitet të plotë nga...

MILIARDERI JAPONEZ KËRKON VULLNETARË NGA BOTA T’I BASHKOHEN NË UDHËTIMIN HËNOR

Miliarderi japonez, Yasaku Maezawa ka ftuar tetë anëtarë të publikut që të bashkohen me të për një udhëtim rreth hënën në fluturimin e SpaceX. “Unë...

ZHGËNJIMI ME STRATEGJINË E BE, EDHE VENDET ANËTARE KTHEHEN NGA KINA DHE RUSIA PËR...

Strategjia e vaksinimit të 27 vendeve të Bashkimit Evropian po copëzohet ndërsa vendet anëtare u drejtohen shteteve jashtë bllokut për të dhënë një shtysë...

COVID-19, AUSTRIA DO TË PRODHOJË VAKSINËN E SAJ ME IZRAELIN DHE DANIMARKËN

Austria do të zhvillojë një version të sajin kundër varianteve të ardhshme të Covid-19 së bashku me Danimarkën dhe Izraelin, njoftoi kancelari, Sebastian Kurz. “Agjencia...

ITALIA ZGJAT KUFIZIMET ANTICOVID DERI NË PASHKË

Italia ka zgjatur masat kryesore të kufizimeve të saj pandemike edhe për një muaj tjetër, deri në Pashkë, njoftoi sot në mbrëmje qeveria italiane,...

(FOTO)PAMJET SATELITORE ZBULOJNË SEKRETIN BËRTHAMOR TË KORESË SË VERIUT

Imazhet e reja satelitore të marra nga CNN, zbulojnë se Koreja e Veriut kohët e fundit ka ndërmarrë hapa për të fshehur një strukturë...

CODOGNO, TË JETOSH ME SHENJAT E KORONAVIRUSIT, NË VATRËN FILLESTARE TË COVID-19 NË EVROPË

Kodonjo, Itali – Një vit dhe shumë vdekje më parë, rezultati i një tamponi në një spital të vogël në Kodonjo, një fshat në...

OBSH: PANDEMIA NUK DO TË PËRFUNDOJË KËTË VIT. DO TË ISHTE HERËT DHE JO...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se do të ishte “joreale” të presësh që pandemia e COVID-19 të mbarojë deri në fund të vitit...

NJË JETË NË SPITAL, 7 VJEÇARJA QË FRYMËZON MILIONA NJERËZ ME SHPIRTIN E SAJ...

Një vajzë e cila e ka kaluar pjesën më të madhe të jetës në spital, po frymëzon miliona njerëz me shpirtin e saj luftues. Isabella...

BOTA