BRAKTIS DASMËN SE NDIHEJ KEQ, 47-VJEÇARJA MBËRRIN PA JETË NË SPITAL

Një grua ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në rrethana ende të paqarta.

POLICIA E SHTETIT NDËSHKON VJEDHËSIT E ENERGJISË ELEKTRIKE

Vijon puna e Strukturave të Policisë së Shtetit për të goditur paligjshmërinë.

GJYKATA E DËNON PËR GRABITJE NË ITALI, SHQIPTARI REZULTON I VRARË

Gjykata e Akuilës ka dënuar dy shqiptarë për grabitje me dhunë me nga 10 vjet burg.

TAHIRI – BASHES: JA SA KANABIS KISHTE SHKODRA NE KOHEN TENDE

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar ashpër ndaj deklarateve të kreut të opozitës Lulzim Basha për kanabizimin e vendit. Përmes një postimi të gjatë në fb, Tahiri deklaron se sot trafikimi dhe kultivimi i drogës po luftohet realisht, ndryshe nga koha kur qeverisnin të djathtët. Tahiri thotë se trafiku i drogës me mjete të ndryshme është fenomen botëror.

KODI I RI RRUGOR, POLICIA KONTROLLE NË SHKODËR

Ashtu ne te gjithe vendin edhe ne Shkoder, policia rrugore eshte perqendruar ne kontrollet ndaj dfrejtuesdve te automjeteve sa i takon ndryshimit te kodit rrugore.

VETËDORËZOHET NË POLICI AUTORI I VRASJES NË DUKAGJIN

 Është dorëzuar në polici, Luigj Bludaj, një nga dy autorët e vrasjes së 31 – vjeçarit, Gjokë Arra, një ditë më parë në fshatin Gjuraj të Dukagjinit.

DY SHQIPTARE PLAGOSEN ME BAJONETE NE MILANO

Dy shqiptarë plagosen njëri me tjetrin me bajonetë në Milano

U VETEPLAGOS ,NE PRANGA 17 VJECARI DHE SHOKU QE FSHEHU ARMEN

Tiranë - U vetëplagos, në pranga 17-vjeçari dhe shoku që fshehu armën

SHKATERROHET BANDA E DROGES NE ITALI,DREJTOHEJ NGA SHQIPTARE

Itali, shkatërrohet banda e drogës drejtohej nga shqiptarë,16 në pranga

BOTA