LAJME SHKURT NGA KRONIKA

GJENDET E MBYTUR, KUROHEJ PËR DEPRESION

VETËMBYTET NË LIQEN 34 VJEÇARJA

NGJARJA NË LAGJEN GUERRILE PRANË ISH ZOTEKNIKËS. Rreth ores 17-te te se merkures, ne lagjen guerile shkodër, pikërisht tek ish zoteknika, është gjetur e mbytur në liqenin e shkodrës, shtetasja me inicialet L.B. (e sëmurë mendërisht) vjeç 34, banuese në komunen shalë, rrethi shkodër. Prej tre ditësh ka qëndruar tek motra e saj në shkodër.

ARRESTOHET TRAFIKANTI I SIRIANËVE

23 VJEÇARI NGA LUSHNJA, KAPET NË M.MADHE DUKE I TRANSPORTUAR. Ka tentuar te kalonte kufirin shqiptar, ne drejtim te malit te zi si kalndestine se bashu me 7 shtetas siriane por eshte arrestuar nga policia e shkodres. Behet fjale per 23 vjecarin Nandi LESHI, nga Lushnja i cili eshte arrestuar kete te marte. Sipas policise se shkodres behet me dije se shërbimet e Kufirit të Drejtorisë Qarkut Shkoder në bashkepunim me forcat e Komisariatit Malsis Madhe zhvilluan nje operacion kunder klandestineve duke bere te mundur kapjen ne flagrancë te shtetasit Nandi LESHI, vjec 23, banues ne Lushnje, në vendin e quajtur Ura Hotit ne afersi te vijes kufitare duke bllokuar automjetin e tij tip mikrobuz Ford me targe KJ 7193 A, me 7 (shtate) shtetas te huaj Sirian.

GJYKATA, “ARREST ME BURG” PËR HOXHËN

AUTORI I VRASJES SË 50 VJEÇARIT: E VRAVA PASI MË KA FYER RËNDË.Gjykata e Shkodrës ka vendosur “arrest me burg” për Ilir Hoxhën pasi në datën 5 tetor 2014 40-vjeçari vrau me 10 plumba Dedë Xhakaj. Para togave të zeza, autori i vrasjes tha se e kishte vrarë Dedë Xhakaj pasi ky i fundit e kishte fyer rëndë.

GJYKATA, LË NË BURG, ISH KREUN E ALUIZNI-t

SEANCA MARATONË E GJYKATËS SË SHKODRËS, DREJTUES TE PD NË MBËSHTETJE TË TË ARRESTUARVE. Gjykata e Shkodres, e ka cilesuar sit e ligjshem arrestimin e dy ish zyrtareve te larte te Aluiznit ne Shkoder. Ne oren 10-te te mengjesit te se dieles, ne gjykaten e shkodres kane mberritur dy te akuzuar it per shperdorim dy\etyre nderkohe qe partia demokratike e shkodres, ka qene e gjitha ne mbeshtetje te te arrestuarve.

SHKODËR, VRITET ME ARMË ZJARRI 50 VJEÇARI

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON AUTORIN, ILIR RAMADAN HOXHA 40 VJEÇ. Një konflikt i çastit për para borxh i ka marrë jetën një 50 vjeçari në qytetin e Shkodres. Ngjarja u shënua tek tregu i shumicës së fruta – perimeve, ku mbeti i ekzekutuar me armë zjarri pistoletë TT, shtetasi Dede Xhakaj 50 vjeç nga fshati Reç i Malësisë së Madhe dhe banues në Shkodër.

BESNIK KASTRATI, ËSHTË ARRESTUAR NGA POLICIA E SHKODRËS MBRËMJEN E SË ENJTES.

Ish-drejtori i ALUIZNI-t në Shkodër Bensik Kastrati dhe Rudi Beci me detyrë përgjegjës në sektorin e legalizimeve në këtë drejtori janë arrestuar gjatë mbrëmjes së enjtes nga policia. Operacioni për arrestimin e tyre është drejtuar nga prokuroria e Shkodrës.

LAJME SHKURT NGA KRONIKA

BELTOJË, AKSDIENTOHET MOTORÇIKLETA.

KOKA POSHTE E NJEJTE : ZHVILLIMET NGA RENDI NË QARKUN SHKODËR.

TË SHTËNA ME ARMË NË URËN DERVISHBEG

PLAGOSET RËNDË  NJË 24 VJEÇAR, SHERRI NË LOKAL. Një ngjarje e rëndë me plagosjen e një 24 vjeçari, ka ndodhur mbrëmjen e së martës në qytetin e Shkodrës rreth orës 20:00 ku disa të rinjë kanë qëlluar me armë brenda ambjenteve të një lokali lotosh konkretisht në Uren Dervishg në Shkodër.

DIGJET BANESA, 2 FAMILJE NË QIELL TË HAPUR

FAMILJA LIKA APEL PËR NDIHMË, THIRRJE SHTETIT PËR NDËRHYRJE. Zjarri I rene disa dite me pare ne fshatin Kuq te komunes gur I zi, ka shkaktuar deme te shumta per familjen Like, banuese ne kete zone.

BOTA