Zjarr në “Qytet Studenti” asfiksohet nga tymi një student

Kati i pestë i një godine në “Qyteti Studenti” është përfshirë nga flakët, e për pasojë është asfiksuar një 20- vjeçar. 20- vjeçari me inicialet R.E, është dërguar menjëherë në spital ku dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Mësohet se zjarri ka rënë rreth orës 02:20 dhe shkak për këtë është bërë një ngrohëse e lënë ndezur nga disa student.