VAJZA QË PËRGATIT TË RINJTË PËR TURIZMIN

Kush e njeh Gladiolën nuk mund të rrijë pa u prekur nga buzëqeshja, energjia dhe pozitiviteti i saj. Janë këto karakteristika të bukura që...

KËSHILLA PËR COVID-19, SIMPTOMAT, KUJDESI DHE MBROJTJA

Instituti i Shëndetit Publik jep përgjigje për pyetjet kryesore rreth Koronavirusit, si ta dallojmë dhe mbrohemi prej tij. Këshilla të thjeshta, por shumë të...

GJITHÇKA QË DUHET TË DINI PËR KAFEN NËSE E KONSUMONI ATË ÇDO DITË

Çdo ditë në botë konsumohen 2.25 miliardë filxhanë kafeje. Mirëpo a dini vërtet gjithçka rreth kësaj pijeje që e konsumoni në përditshmëri?! Kur është koha...

TELEFONI, 18 HERË MË SHUMË BAKTERE SE TUALETI

Çdo herë që jeni në kontakt me telefonin tuaj, kujtohuni se keni të bëni drejtëpërdrejtë me baktere. Prekja e telefonit në çdo rast, ka 18...

MUZIKË PËR SHPIRTIN, LUFTONI ANKTHIN E KARANTINËS DUKE KËRCYER SHQIP

Frika, pasiguria dhe ankthi janë ulur këmbëkryq në jetët tona si pasojë e koronavirusit. Përqendrimi në të tashmen dhe ndezja e emocioneve të bukura, shpresëdhënëse...

DYSHONTE NË BESNIKËRINË E PARTNERIT,GRUAJA E RREH QË TI MARRË KODIN E TEFEFONIT

Një çift që ishin duke ndenjur ulur në një stol, papritur janë bërë pjesë e rrjetit me një video virale. E gjitha ndodhi për shkak...

Trup si J.Lo ja receta

Bukuria e J.Lo-së, fshihet pas kësaj menyje.

Limoni ne forme speci !

Një dukuri e veçantë natyrore ka ndodhur në Turqi, ku një pemë limoni nuk i rrit frutat e tij në formën që jemi mësuar të gjithë, por në formën e specave. Kjo pemë limoni e veçantë ndodhet në një plantacion agrumesh në Dortyol, në bregdetin jugor turk të Detit Mesdhe.

CILAT JANË USHQIMET E PASURA ME VITAMINA NGA A-JA TE K-JA, SA DUHET TË...

Këshilla dhe informacione shumë të vlefshme që duhet t’i zbatoni edhe në praktikë. Vitaminat janë të domosdoshme për organizmin. Megjithatë, a e dini sa vitamina...

ALUMINI NË USHQIME, RREZIKU MË I MADH NGA ENËT E KUZHINËS

Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund ”të migrojnë” në ushqim dhe...

BOTA