13 C
Shkoder, AL

RAPORTI I “FORUMIT EKONOMIK BOTËROR”, SHQIPËRIA PËRMIRËSIM ME 13 VENDE

Një tjetër vlerësim pozitiv për Shqipërinë, kësaj here nga “Forumi Ekonomik Botëror” (World Economic Forum).

FONDACIONI SHQIPTARO -AMERIKAN:NE 5 VJET 11.7 MILIONE $ INVESTIME

Fondacioni Shqiptaro-Amerikan: Në 5 vjet 11.7 milion dollarë investime

OSHEE:NIVELI I HUBJEVE PER 8 -MUJORIN U UL NE 28.1%

Treguesit e 8-Mujorit 2016, OSHEE: Niveli i humbjeve u ul në 28.1% Operatori i Shpërndarjes së Energjise Elektrike ka vijuar që të përmirësojë perfomancën edhe në 8 muajt e parë të këtij viti.

LUIGJ PJETRI:SEKTORI ENERGJITIK TE MOS PRIVATIZOHET.ISHTE GABIM ME CEZ

Luigj Pjetri: Sektori Energjitik të mos privatizohet, ishte gabim me CEZ

SONDAZHI I BSH:30% E FAMILJEVE SHQIPTARE KANE NJE HUA PER TE PAGUAR

Sondazhi i BSH: 30% e familjeve shqiptare kanë një hua për të paguar

DHUNA NDAJ BIZNESMENIT LIBANEZ,KOMPANIA TERHEQ INVESTIMIN

Dhuna ndaj biznesmenit libanez - Kompania tërheq investimin 450 mln$ në Gjiri i Lalzit

BSH:BIEN ME 12% INVESTIMET PER 6 -MUJORIN E PARE TE VITIT 2016

Ekonomia - Investimet, BSH: Bien për 6 mujorin e parë të 2016 me 12 %

SHQIPERIA NE PANAIRIN E SHTUTGARTIT

Shqipëria në Panairin e Shtutgartit. Shqipëria për herë të parë është vend partner në Panairin e Shtutgartit, që zhvillohet në 14-22 Janar 2017.

FMN: EKONOMIA PO RIMËKËMBET; NUK NDRYSHON PARASHIKIMI I RRITJES PËR 2016

Fondi Monetar Ndërkombëtar deklaroi se ekonomia shqiptare është duke u rimëkëmbur në linjë me parashikimet dhe se financat publike të vendit kanë nisur të përmirësohen.

INSTAT:NE GUSHT SHTRENJTOHEN USHQIMET DHE SHERBIMI ARSIMOR

Ne muajin Gusht, shtrenjtohen ushqimet dhe shërbimi arsimor,nersa inflacioni rritet 2% Kete e e ka publikuar zyrtarisht INSTAT,i vetmi institucion shteteror zyrtar i specilizuar per matjen dhe perpunimin e te dhenave per ekonomine.

Na ndiqni

70,548FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA