NUK ZBATOJNË RREGULLAT PËR PARANDALIMIN E COVID-19, NË 24 ORË GJOBITEN 116 PERSONA

Policia e Shtetit vijon aplikimin e gjobave për të gjithë ata qytetarë që nuk zbatojnë rregullat kufizuese të vendosura nga shteti për parandalimin e...

111 QYTETARË NË RRUGË JASHTË ORARIT TË LEJUAR, 20 SHOFERËVE U BLLOKOHEN MAKINAT…GJOBITEN 9...

111 qytetarë janë gjobitur në 24 orët e fundit me 10.000 lekë, pasi u kapën nga policia duke lëvizur në këmbë apo me biçikleta,...

I RRETHOJNË BANESËN NË FSHAT, ARRESTOHET NË LEZHË I SHUMËKËRKUARI NGA SHQIPËRIA DHE ITALIA...

Një 40-vjeçar i shpallur në kërkim u arrestua nga policia e Lezhës në një operacion të koduar "Godull 2020" ku u përfshinë policia Lezhë,...

MASAT KUFIZUESE PËR KORONAVIRUSIN/ 18 SHOFERËVE IU HIQET PATENTA, 281 QYTETARË GJOBA NGA 10...

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të...

FUTET TE INFEKTIVI PËR TË PARË TË AFËRMIN E TIJ TË SHTRUAR ME KORONAVIRUS,...

Futet te urgjenca për të parë të afërmin e tij të shtruar me Koronavirus, gjobitet me 500 mijë lekë. Policia e Shtetit Vijojnë kontrollet në të...

SHKELËN MASAT ANTI COVID-19, POLICIA GJOBA 71 QYTETARËVE, 34 SHOFERËVE IU HIQET PATENTA DHE...

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien...

NDËRRON JETË NË SPITALIN INFEKTIV 67-VJEÇARI, VIKTIMA E 10 ME COVID-19 NË SHQIPËRI

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari me inicialet Ll. N. ishte prej...

ARRESTOHET ISH-FUTBOLLISTI I NJOHUR I KOMBËTARES, PËRNDIQTE ISH-BASHKËSHORTEN

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro është arrestuar nga Policia e Tiranës mbrëmjen e 24 marsit. Arrestimi i Duros u bë pas denoncimit të ish-bashkëshortes...

SHËNOHET VIKTIMA E 7 NGA KORONAVIRUSI! E ÇUAN PASDITE TE INFEKTIVI, 85- VJEÇARJA VUANTE...

Shënohet viktima e shtatë nga koronavirusi në Shqipëri. Një 85-vjeçare nga Tirana që vuante nga disa sëmundje kronike, pasditen e djeshme u dërgua me...

LISTA, TË DËNUARIT QË LËNË QELITË PËR 3 MUAJ VETËKARANTINIM NË SHTËPI

Zbardhet lista e plotë e të dënuarve që do lirohen nga qelitë e burgut, si pasojë e masave të mara kundër COVID-19 në burgje....

BOTA