21 C
Shkoder, AL

U DËRGUA ME URGJENCË NË SPITAL, NEXHMIJE PAGARUSHA FLET PËR GJENDJEN E SAJ SHËNDETËSORE

Pak ditë më parë këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha u shtrua me urgjencë në spital, pas një incidenti që pësoi në shtëpi. Në media u...

HUMBI BETEJËN ME SËMUNDJEN E RËNDË, DHIMBJE E LOT PËR AKTORIN E HUMORIT FADIL...

Nisin homazhet në Teatrin "Aleksandër Moisiu" të Durrësit për aktorin e madh të humorit, Fadil Hasa, i cili u nda nga jeta një ditë...

VDES FADIL HASA, “ARTISTI I MERITUAR” NDËRROI JETË NË MOSHËN 78 VJEÇARE

Fadil Hasa, aktori i njohur i humorit që u dha jetë dhjetra roleve dhe bëri të qeshin disa breza ardashësish, ndërroi jetë këtë të...

LUFTË ME SËMUNDJEN E RËNDË, NDAHET NGA JETA LEGJENDA E HUMORIT FADIL HASA

Ka ndërruar jetë aktori i njohur i humorit Fadil Hasa. Hasa 75-vjeç mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare. Fadil Hasa është larguar nga...

RITA GJEKA KUNDËR SHEMBJES SË TEATRIT KOMBËTAR

Grupit te artistëve qe jane kunder shembjes së Teatrit Kombëtar i është bashkuar edhe drejtorja e teatrit “Migjeni” të qytetit të Shkodrës, Rita Gjeka. Artistja...

SURPRIZË PËR SHKRIMTARIN ZIJA VUKAJ

Zgjodhën si të ftuar special shkrimtarin shkodran Zija Vukaj duke i bërë atij një surprizë. Vukaj nëpërmjet statuseve në rrjetin social facebook promovon mes...

ARKITEKTI I TEATRIT TË RI KOMBËTAR PROJEKTON KOMISARIATIN MODERN TË POLICISË NË NJU JORK

Arkitektit të njohur danez, Bjarke Ingels, i cili është edhe autor i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, i është besuar projektimi i komisariatit...

“ ROZAFA” MË E PREFERUARA , 44 MIJË TURISTË NË 6 MUAJ

Fillimi i këtij sezoni turistik duket premtues për Shkodrën , vecanërisht në objektet e trashëgimisë kulturore të cilat po presin cdo ditë e më...

KALAJA E ROZAFËS ME MURE “TË REJA“

Në Kalanë e Shkodrës kanë filluar punimet të cilat konsistojnë në ndërhyrje tek oborri i i tretë i saj , në kullën perendimore dhe...

ISH- MATURANTËT TAKIM PAS 30 VITESH

Janë maturantët e vitit 1988 të gjimnazit “28 nëntori”, Shkodër të cilët u mblodhën si 30 vite më parë, aty prej nga nisën rrugëtimin...

Na ndiqni

58,203FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA