“NGA JAVA E ARDHSHME AUTORIZIM JAVOR”, RAMA: APLIKIMI NË E ALBANIA, NË MAKINË VETËM...

Kryeministri Edi Rama në një komunikim live ka bërë me dije se autorizimi i mjetit për punonjësit që lejohen të punojnë do bëhet si...

SHKODËR, I DËNUARI PËR PROSTITUCION: VENDIM ABSURD, S’KA FAKTE

Pas vendimit të gjykatës së apelit që dënoi me 14 vite burg Frederik Totën për “shfrytëzim prostitucioni” dhe me 8 vite burg Sonila Mehjen...

SHKODËR, PLAGOSET NJË SHTETAS NË FYTYRË, GODITET ME QYTË PISTOLETE

Një shtetas ka mbetur i plagosur në fytyrë pasi është goditur nga një person tjetër me qytën e pistoletes. Ngjarja ka ndodhur në qendër...

SHKODËR, 17 VJEÇARJA QË SYNON PROFESIONIN E “HARRUAR”

Inxhinieria e pyjeve, është një nga profesionet e harruara ditët e sotme, por nga ana tjetër më i kërkuari në tregun e punës vendas....

MBI 10 MIJË SHQIPTARËVE U NDALOHET UDHËTIMI NË ZONËN SHENGEN, POLICIA SHPJEGON ARSYET

Policia e Shtetit ka bërë një bilanc të shqiptarëve të ndalur për të hyrë në zonë Shengen gjatë 9 muajve të parë të këtij...

ARDHJA E AFGANEVE NE SHQIPERI, MASSAFRA: TE INTEGROHEN, TE MOS KRIJOJNE PROBLEME DHE TE...

Arqipeshkëvi i Shkodrës Angelo Massafra, njëkohësh kryetar i Konferencës Ipeshkvnore Shqiptare flet rreth vendimit të qeverisë shqiptare për ardhjen e afganëve në Shqipëri. Arqipeshkëvi...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E SHKODRËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Një tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter ka lëkundur këtë paradite Qarkun e Shkodrës, sipas ESMC që është Qendra Sizmologjike Europiane e Mesdheut....

DËSHMIA RRËQETHËSE E NËNËS SË MUSAENIT TË VRARË NË VELIPOJË: LAVA RROBAT ME GJAK...

Në shtëpinë e Anila Zenelit ra një tragjedi e madhe. Mesnatën e 28 qershorit djali i saj, Musaeni mbeti i vrarë pas një konflikti...

SHKODRA “BLINDOHET” ME KAMERA SIGURIE

Mëngjesi i kësaj të Enjte i gjeti sheshet kryesore të qytetit të monitoruara me kamera sigurie Rritja e sigurisë publike e kanë detyruar bashkinë të...

KOSTANDIN XHUVANI KËRKESË DREJTORISË SË BURGJEVE: MË JEPNI LEJE QË TË SHKOJ NË VARRIMIN...

Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasjen e katër personave në një klub nate në zonën e rrugës së Elbasanit, ka kërkuar...

BOTA