LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E SHKODRËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Një tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter ka lëkundur këtë paradite Qarkun e Shkodrës, sipas ESMC që është Qendra Sizmologjike Europiane e Mesdheut....

DËSHMIA RRËQETHËSE E NËNËS SË MUSAENIT TË VRARË NË VELIPOJË: LAVA RROBAT ME GJAK...

Në shtëpinë e Anila Zenelit ra një tragjedi e madhe. Mesnatën e 28 qershorit djali i saj, Musaeni mbeti i vrarë pas një konflikti...

RRUGA E BLLOKUAR, VENDIM I PASTUDIUAR!

Rruga në qendër të qytetit të Shkodrës nga ish 5 heronjtë dhe deri tek ish kryqëzimi i degës vijon që të jetë e bllokuar...

SHKODRA “BLINDOHET” ME KAMERA SIGURIE

Mëngjesi i kësaj të Enjte i gjeti sheshet kryesore të qytetit të monitoruara me kamera sigurie Rritja e sigurisë publike e kanë detyruar bashkinë të...

KOSTANDIN XHUVANI KËRKESË DREJTORISË SË BURGJEVE: MË JEPNI LEJE QË TË SHKOJ NË VARRIMIN...

Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasjen e katër personave në një klub nate në zonën e rrugës së Elbasanit, ka kërkuar...

KOPEJA ME UJQËR SULMON FSHATIN, BANORËT NDESHEN ME KAFSHEN E EGËR

Në fshatin Karic, njësia Baz, bashkia Mat, një kope me ujqër janë futur në mes të ditës në oborret e banesave të tyre. Sipas banorëve...

POLICIA E SHKODRES KONTROLL NE LIQENIN E KOMANIT PER MJETET LUNDRUESE PA LICENSE

Policia vendore e Shkodrës ka ushtruar një kontroll në liqenin e Komanit për mjetet lundruese pa licensë në këtë liqen. Nga kontrolli i forcave...

SHKODËR, “BUON GUSTAIO”, HAPET RESTORANTI ME SHIJE ITALIANE

Ju mungon kuzhina italiane, produktet dhe shija e restoranteve, tashmë ka një zgjidhje perfekte. Buon Gustaio Trattoria është restoranti italian që sapo ka hapur...

SHKODËR, JA KUSH MERR LEJEN E LEGALIZIMIT

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Shkodër në zbatim të Urdhërit nr. 1574, datë 29.10.2018 të Kryeregjistruesit, ka vijuar punen për regjistrimin e...

VAZHDON LUFTA KUNDËR NARKOTRAFIKUT

RAPORTI 24 ORËSH I POLICISË SË QARKUT SHKODËR .

BOTA