W3Schools

POLITIKE

DORËHEQJE E ARDI VELIUT?! RAMA-PROTESTUESVE: TA HARRONI! POLICIA E SHTETIT S’MERRET DOT PENG!

Kryeministri Edi Rama reagon sërish për protestën kundër vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga policia. "Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se ndryshe...

DORËHEQJA E VALBONA SAKOS, REAGON PËR HERË TË PARË EDI RAMA

Ditën e sotme Valbona Sako dha dorëheqje të papritur nga posti i kryetares së Bashkisë së Durrësit, në një moment kur qyteti po përjeton...

BASHA: JA KUSH E DREJTON PS-NË E SHKODRËS

Basha zbardh prapaskenat e debatit të ndodhur në mbledhjen e degës së PS-së në Shkodër një ditë para emërimit të Brisela Kadisë në postin...

VALDRIN PJETRI DEL I PASTËR, VENDIMI I GJYKATËS MERR FORMË TË PRERË

Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë me vendim të formës së prerë ka pushuar çështjen penale ndaj Valdrin Pjetrit, ish-kandidatit të Partisë Socialiste për...

PD PROTESTON NË TIRANË

Partia Demokratike dhe aleatët e saj opozitar kanë protestuar këtë të shtunë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Qindra simpatizant u mblodhën nga e...

ATENTATORI I AZEM HAJDARIT “SHPALLET” QYTETAR NDERI I HASIT

Partia Demokratike denoncoi sot se kryebashkiaku i Hasit ka propozuar dhënien e titullit Qytetar Nderi për atentatorin e liderit të demokracisë Azem Hajdari. Flamur Noka...

PËRPLASJA ME ARMË NË VELIPOJË, ARRESTOHEN 2 TË PLAGOSURIT, NË KËRKIM 3 VËLLEZËR! GJENDET...

Arrestohen Hasan Ferracaku 54 vjeç dhe Elmilind Dyli, të cilët mbetën të plagosur nga përplasja me armë zjarri në Velipojë ku mbetën të 4 të...

RAMA: BABALEPARTITË SHPIKËN SOT PËRGJIMIN PËR BABALEKRYETARIN BASHA

Partia Demokratike pretendon se nëpërmjet një operacioni klandestin, siç e quan ajo, policia e shtetit prej 24 orësh ndjek dhe përgjon kryetarin e opozitës...

PROTESTUESIT I AFROHEN KORDONIT TË POLICISË, TENSIONOHET SITUATA PARA KRYEMINISTRISË

Opozita proteston sot kundër qeverisë dhe kërkon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave për trafik droge për vëllain e tij Agron...

“24 ORËT E ARDHSHME JANË MË KRITIKET”, RAMA MBËRRIN NË OBOT TË SHKODRËS: DO...

Pas Lezhës, kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkodër, i cili është një ndër qarqet më të rrezikuara nga përmbytjet. Rama është ndalur në Obot,...

BOTA