POLITIKE

PROTESTA, AMULI: SHKODRA PAQËSORE KUR NUK KA PROVOKIM

Shkodra dhe Shqipëria ndodhen në një situatë të vështirë ndaj protestat e opozitës do të vijojnë pa ndërprerje. Ky është qëndrimi i kryetarit të...

BERISHA I PËRGJIGJET AMBASADËS RUSE PËR PARATË E GAZPROM

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas akuzave të ambasadës ruse në Tiranë, lidhur me deklaratat e një dite më parë se Gazprom i kishte...

MINISTRI GJERMAN: DREJTESIA SA ME PARE

Gjermania është e përfshirë në procesin e reformës në drejtësi përmes asistencës së ekspertëve që ofron Euralius dhe si e tillë kërkon miratimin e kësaj reforme pa humbur më shumë kohë.

‘TË SHPALLET VJOSA PARK KOMBËTAR’/ RAMA-METËS: SA MIRË DO ISHTE TA MBROJE SIÇ PO...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi shpalljen e lumit Vjosa Park kombëtar. "Jam dakord me Ilir Metën që e...

PANARITI, MARRËVESHJE ME MALIN E ZI PËR MENAXHIMIN E UJRAVE

Panariti, marrëveshje me Malin e Zi për menaxhimin e ujrave

MARRËVESHJA PËR SIGURIMET SHOQËRORE ME KANADANË HYN NË FUQI MË 1 GUSHT/ RAMA: SUPER...

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas ratifikimit të marrëveshjes me Kanadanë për njohjen reciproke të Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë. Rama shprehet se tashmë kjo marrëveshje...

ENGEL: REFORMA ZGJEDHORE DUHET KTHYER NË LIGJ, MË 2021 TË VOTOJË DHE DIASPORA

Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë, Eliot L. Engel, tha se marrëveshja për reformën zgjedhore në Shqipëri duhet të...

PD NË TERREN “EJANI NË PROTESTË”

Gjatë takimit me qytetarët dhe me bizneset e vogla Deputetja Demokratike e Qarkut Shkodër Izmira Ulqinaku u shpreh se biznesi i vogel, familjarëve që u...

SKANDALI I KARTEMONEDHAVE,KOMISIONI DEGJON GUVERTNATORIN DHE KREUN E KLSH

Skandali i kartëmonedhave, Komisioni dëgjon guvernatorin dhe kreun e KLSH

VENDOSET MOSBINDJA CIVILE, BASHA: TË BLLOKOJMË RRUGËT, TË MOS PAGUAJMË TAKSAT

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur dhe në tryezën e diskutimeve është përjashtuar bojkoti i Kuvendit dhe u vendos organizimi i protestave mbarëpopullore kundër...

BOTA