W3Schools

POLITIKE

PS, FESTON FITOREN DHE REZULTATIN NË SHKODËR

 Partia Socialiste e Shkodrës ka festuar rezultatin e arritur në Qarkun e Shkodrës, por edhe fitoren në rang kombëtar që i jep të drejtën të qeverisë e vetme për katër vitet e ardhshme.

OPOZITA KALLËZIM PENAL PËR RRËZIMIN E DEKRETIT TË PRESIDENTIT META

PD dhe LSI depozitojnë kallzim penal lidhur me rrëzimin e dekretit të presidentit Meta i cili kthente ne Kuvend ligjin “për tatimin mbi të...

BERISHA, “DHEMB PËR DHËMB” NË KUVEND

 Pas pushimit prej 5 minutash Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dhënë fjalën deputetit të PD-së Sali Berishës. Deputeti i PD-së nga foltorja akuzoi kryeministrin Rama se po tenton të bëhet kryeprokurorë

TAKIMI/ 60 MINUTA NË PRESIDENCË, ZBARDHET BISEDA META-RUÇI

Pak minuta pas mbylljes së takimit rreth 60 minutësh, zbardhet biseda mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi. E...

QEVERIA I BLLOKOI FINANCIMET BASHKISE, PD SHKODËR: HAKMARRJE E EDI RAMËS

Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu...

ZEF HILA: NDËRHYRJE IMEDIATE NË KOMUNËN TEMAL

KANDIDATI I PD, SHEH NGA AFËR FSHATRAT TOPLAN DHE KISHË ARRË. Kandidati I PD, I shoqeruar nga drejtues te shtabit elektoral, kane vizituar nga afer disa nga fshatrat e Komunes Temal. Ato jane ndalur ne fshatin Toplan , ku kane pare gjendjen e renduar, sin je zone e harruar prej vitesh. Ne kete takim Hila ka garantuar banoret se kjo gjendje do te ndryshoje shpejt.

KRYEMADHI: FRONT KOMBËTAR OPOZITAR KUNDËR MAZHORANCËS FIKTIVE

Kryetarja e sapo emëruar e LSI-së, Monika Kryemadhi, mblodhi sot për herë të parë Kryesinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

PS KËRKON PËRJASHTIMIN E 10 DEPUTETËVE TË OPOZITËS, PËRFSHI DHE KRYEMADHIN

Partia Socialiste kërkon përjashtimin e 10 deputetëve të opozitës të cilët janë në procedim nga policia pas përplasjeve të ndodhura jashtë dhe brenda Kuvendit në seancën e 18 dhjetorit. Kërkesa i është dërguar Byrosë së Kuvendit. Në lidhje me përjashtimin e 10 deputetëve, Ruçi tha sot se sapo të marrë zyrtarisht kërkesën do të procedohet sipas rregullores.

BAZHDARI: BASHKIA NJË PROJEKT AMBICIOZ PËR BUJQËSINË

KANDIDATJA E MAZHORANCËS TAKOHET ME BANORËT NË BËRDICË DHE ANË TË MALIT. Bujqësia dhe mbështetja financiare, teknike dhe ndërmjetësuese qe duhet te luaje bashkia ne bashkëpunim me fermerët dhe qeverinë . Ka qene ky thelbi i takimeve te realizuara nga kandidatja për kryetare bashkie Keti Bazhdari me banoret e komunës Bërdice.

PD, DEPUTETI NOKA: ME VIDEON E RE QEVERIA KA RËNË

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka hedhur akuza të forta për kryeministrin Rama, qeverinë e tij por edhe prokurorinë pas publikimit të videos...

BOTA