W3Schools

POLITIKE

BASHA PUBLIKON VIDEON: NJË PARTI, NJË KUVEND ME 18 DHJETOR!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përsëritur edhe një herë mesazhin e tij për kuvendin kombëtar që do të mbahet më 18 dhjetor. Ai...

MAXHORANCA IU DREJTUA PËR OPINION, KOMISIONI I VENECIAS MBËSHTET ZGJATJEN E AFATEVE TË VETTINGUT

Komisioni i Venecias mbështet zgjatjen e mandatit të organeve që kryejnë vettingun e njerëzve të drejtësisë, deri në date 31 Dhjetor 2024. Në draft-opinionin...

“M’U UL NË GJUNJË”, BASHA: META GËNJEN, S’I KËRKOVA ANULIMIN E “30 QERSHORIT”

“Mashtrime”, i ka quajtur Lulzim Basha deklaratat e Ilir Metës i cili tha se kreu i PD i është ulur në gjunjë që të...

BASHA: NUK KA KUVENDE DHE STATUTE PARALELE! PD E KA KUVENDIN ME 18 DHJETOR

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në studion e Radarit Informativ në ABC përballë gazetares Jonida Shehu është shprehur i bindur se PD ka vetëm...

(VIDEO) KËNGA E FIFIT QË I FIKSOI TË GJITHË, ËSHTË EDHE E PREFERUARA E...

“Diellin e kom hup, Me to edhe veten, Fjalët s’mi pranon mo as kjo letër, Mos me ni mo ftohtë nga jashtë!”- është padyshim...

NGA INTEGRIMI NË BE, KORRUPSIONI DHE DEBATET BRENDA PD, ZBARDHET TAKIMI I AMBASADORIT GJERMAN...

Ambasadori gjerman Peter Zingraf zhvilloi sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ka qenë ambasada gjermane ajo që ka treguar detaje...

RAMA, LIDERI I PARË NË EUROPË PËR REAGIMET DHE NUMRIN E NDJEKËSVE NË FACEBOOK

Kryeministri Edi Rama prej disa vitesh ka popullaritetin më të lartë në rrjetet sociale vë vendin tonë ku shpesh bashkëbisedon edhe me ndjekësit e...

“DO TË NDODHË NJË DITË”/ JOVANOVIÇ THIRRJE SERBISË PAS DEKLARATAVE TË RAMËS PËR BASHKIMIN...

Partia Popullore i ka kërkuar sot Qeverisë së Serbisë dhe Ministrisë së Jashtme që të reagojnë urgjent ndaj deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

“UNË S’E HARROJ HISTORINË”/ DEPUTETI ÇELA: ENVER HOXHA NUK ËSHTË NUL, KA KONTRIBUTE NË...

Deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela, ka reaguar pas urimit që bëri një ditë më parë në grupin e “Whatsapp-it” në Komisionin e Sigurisë,...

77-VJETORI I ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË, RAMA, META DHE NIKOLLA HOMAZHE NË VARREZAT E...

Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla kanë kryer homazhe dhe nderime në Varrezat e Dëshmorëve, për dëshmorët e...

BOTA