POLITIKE

TAHIRI KËRKON NJOHJEN E SHËRBIMIT TË PROVËS, SA VITE BURG MUND T’I ULEN NËSE...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, kërkon që t’i njihet dënimi me shërbim prove, dhënë nga ish gjykata për Krime të Rënda. Ish-ministri i Brendshëm,...

PS TAKIM ME EMIGRANTËT NË GREQI, GJIKNURI: INVESTONI KURSIMET NË SHQIPËRI, JEMI E VETMJA...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri i shoqëruar nga Sekretari Organizativ Blendi Klosi, Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore Eridian Salianji, ministri...

HETIM NË AUSTRI, ITALI E SAN MARINO/ SPAK NIS LETËRPOROSI PËR DOSJEN HETIMORE NDAJ...

Në krye të një muaji nga kallëzimi i avokatit Idajet Beqiri ndaj ish-presidentit Ilir Meta dhe bashkëshortes së tij Monika Kryemadhi, SPAK ka firmosur...

“PD DO TË MBËSHTESË PEDAGOGËT MË 5 TETOR”, ZBULOHEN DETAJE NGA MBLEDHJA E KËSHILLIT...

Ditën e sotme është mbajtur takimi i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Pas mbylljes të takimit, Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka ka zbuluar...

ZGJEDHJET PËR KREUN E FRPD- së, 6 EMRA NË GARË

Të rinjtë demokratë në mbarë Shqipërinë, votojnë sot për të zgjedhur pasuesin e Belind Këlliçit në krye të Forumit Rinor të Partisë Demokratike të...

“40 SUBJEKTE DHE 18 KRYETARË BASHKISH E KOMUNASH TË KALLËZUAR”, RAMA: DOSJET I KA...

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar ashpër institucionet e drejtësisë, prokuroritë dhe gjykatat si fajtore për mos çuarjen para drejtësisë të personave që kanë ndërtuar...

RAMA TREGON PSE U SHTY FASHA 800 KILOVAT PËR MUAJIT TETOR: NË NËNTOR DO...

Kryeministri Edi Rama në një komunikim me qytetarët online ka shpjeguar edhe një herë se pse u shty fasha 800 kilovat për konsumatorët. ‘Vendosëm ta...

RAMA BASHKËBISEDIM ME QYTETARËT ONLINE: ME BUXHETIN E RI DO TË KETË SËRISH NJË...

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytetarë tha se në fillim të vitit të ri do të ketë një rritje tjetër për zjarrfikësit. Kryeministri...

GJASHTË KANDIDATË NË GARË, ZHVILLOHEN NESËR ZGJEDHJET PËR KREUN E RI TË FORUMIT RINOR...

Ditën e nesërme do të zhvillohen zgjedhjet që do të nxjerrin fitues kreun e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Sipas një njoftimi në...

RAMA U TËRHOQ NGA RRITJA E ÇMIMIT TË ENERGJISË, REAGON ERE: NGA 1 TETORI...

Më 24 shtator, Enti Rregullator i Energjisë miratoi propozimin e Furnizuesit të Shërbimit Universal për aplikimin e rritjes së çmimit të energjisë elektrike për...

BOTA