PENDAROVSKI I BESON RAMËS: SHQIPËRIA VEND MIK I MAQEDONISË

Mes akuzave të opozitës, Presidenti Stevo Pendarovski nuk ka asnjë dyshim se kryeministri shqiptar Edi Rama mund t’ua punojë pas krahëve maqedonasve. Pendarovski tha...

COVID-19/ NJË TJETËR VARIANT “ZBARKON” NË GREQI, ZBULOHEN 6 RASTE INFEKTIMESH

Nënvarianti Omicron, XBB 1.5, i njohur edhe si “Kraken”, ka mbërritur tashmë në Greqi. Mediat greke raportojnë se janë zbuluar gjashtë raste të infektimit...

VUÇIÇ FLET PAS TAKIMIT ME KËSHILLTARIN E DASH: PRESIM QË SHBA TË INKURAJOJË PRISHTINËN

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas një takimi me këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet në Beograd, tha se pret që SHBA-ja...

DIALOGU KOSOVË-SERBI, KURTI: ASOCIACIONI MUND TË ADRESOHET NË MARRËVESHJEN FINALE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se çështja e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe mund të adresohet brenda një marrëveshjeje eventuale...

ZYRTARI AMERIKAN: DUHET TË THEMELOHET ASOCIACIONI I KOMUNAVE SERBE

Vizita e zyrtarit të lartë amerikan, Derek Chollet në Kosovë e Serbi vjen në kohën e intensifikimit të përpjekjeve të SHBA-së e BE për...

KËSHILLTARI I DASH NË KOSOVË, BISEDIME ME KURTIN E OSMANIN MBI MARRËDHËNIET ME SERBINË...

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, takoi sot në Prishtinë presidenten e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti si dhe udhëheqësit...

TENSIONET NË VERI TË KOSOVËS/ “ANONYMOUS” NUK NDALIN SULMET NDAJ SERBISË, BIEN MË SHUMË...

Anonymous dhe grupet e tjera të hakerave kanë nisur sulme kibernetike ndaj web-faqe të qeverisë serbe. Kjo nuk është hera e parë që ata...

DIALOGU KOSOVË-SERBI, LAJÇAK ZHVILLON TAKIM ME ESCOBAR: MEZI PRESIM TË VAZHDOJMË BASHKËPUNIMIN TONË

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sot një takim me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin...

TENSIONET KOSOVË-SERBI, KURTI: DO TË PUNOJMË NGUSHTË ME SHBA-NË DREJT NORMALIZIMIT TË RAPORTEVE ME...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se do të bashkëpunojnë ngushtë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, por...

GREQIA NGRE ALARMIN NËN MUNGESËN E BARNAVE: PRITET RRITJE E MËTEJSHME E INFEKSIONEVE TË...

Greqia është duke u përballur me infeksione të frymëmarrjes dhe mungesë të barnave. Mediat greke raportojnë se Shoqata e Mjekësore e Athinës u ka...

BOTA