KOSOVË/ AFRO 100 PUNËTORË TË LËNDUAR KËTË VIT, SIGURIMI SHËNDETËSOR NË SIRTAR

Përveç dhimbjeve dhe pamundësisë për të lëvizur, Rexhep Gashi brengosej edhe për mbulimin financiar të trajtimit të tij. I shtrirë prej ditësh në Klinikën...

STANO PËR STRUKTURAT PARALELE: BE NË KOSOVË MBËSHTET NJË STRUKTURË TË VETME

Bashkimi Evropian tha se mbetet në qëndrimin e shprehur më herët se në Kosovë mbështet vetëm një strukturë të vetme institucionale dhe administrative, sipas...

KOSOVA ME KOD TË RI SJELLJE PËR DEPUTETËT

Komisioni për Legjislacion në Kuvendin e Republikës së Kosovës ka miratuar këtë të martë (30 prill) Kodin e Sjelljes. Ky kod i ri parashikon...

ZBULOHET PËRBËRJA E QEVERISË SË RE SERBE, PJESË EDHE NJË ZYRTAR NON GRATA NGA...

Mandatari për formimin e Qeverisë së Serbisë, Millosh Vuçeviq, propozoi të hënën emrat e ministrave të rinj në kabinet. Siç paralajmëroi, Qeveria e tij do...

MALI I ZI PREZANTON PROJEKTLIGJIN, DERI NË FUND TË VITIT PRITET MIRATIMI I 7...

Ministrja e Punës dhe Mirëqenies Sociale e Malit të Zi, Naida Nishiq, ka bërë të ditur se deri në fund të vitit në Mal...

KTHIMI I NDËRTESËS SË LUFTËS NË RESORT LUKSOZ/ MILIARDA EURO NGA ARABIA SAUDITE DHE...

Plani i dhëndrit të ish presidentit amerikan Donald Trump, Jared Kushner, për të ndërtuar objekte turistike në Ballkan, ka nxitur reagime të shumta dhe...

TENSIONET NË LINDJEN E MESME, BORRELL PARALAJMËRON

Sipas shefit të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, disa shtete evropiane pritet të njohin shtetin e Palestinës deri në fund të muajit...

BE: PRESIM PROCES ZGJEDHOR DEMOKRATIK NË MAQEDONINË E VERIUT MË 8 MAJ

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, David Geer, tha të shtunën se blloku pret të ketë zgjedhje demokratike dhe të rregullta në Maqedoninë e...

SHTYHET VOTIMI NË OKB PËR REZOLUTËN PËR GJENOCIDIN NË SREBRENICË

Votimi për një rezolutë për Srebrenicën është shtyrë nuk do të zhvillohet më 2 maj, tha ambasadori i Bosnje e Hercegovinës në Kombet e...

KËRKOI LEJE PËR T’U BETUAR SI KRYEBASHKIAK I HIMARËS, GJYKATA E LARTË NUK PRANON...

Gjykata e Lartë ka vendosur mospranimin e rekursit të Fredi Belerit, i cili kërkoi leje për t’u betuar si kryetari i bashkisë së Himarës....

BOTA