TIRANA-VLLAZNIA/ ZËVENDËSIMI I NXITUAR, DA SILVA SHPËRTHEN NË TË SHARA KUNDËR BRDARIÇ

Minuta e 25-të e ndeshjes mes Tiranës dhe Vllaznisë ka parë një zëvendësim të detyruar deri diku pas dëmtimit të sulmuesit brazilian të shkodranëve,...

UEFA EKSPERIMENTON NË PRAG NDESHJEN TIRANA-VLLAZNIA, KRIJOHET ‘KAOS’ TE TIFOZËT

Pragndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë është përjetuar me një situatë të pazakontë dhe kaos për tifozët e të dy skuadrave. Kordonë të shumtë policorë...

U NDA NGA JETA LEGJENDA RRAGAMI, DUKA: KONTRIBUT HISTORIK, DO TA NDEROJMË GJITHMONË

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka shprehur ngushëllimet në lidhje me ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shkodran, Ramazan Rragami. "U...

NDAHET NGA JETA LEGJENDA E FUTBOLLIT SHKODRAN RAMAZAN RRAGMI

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare legjenda e futbollit shkodran, Ramazan Rragmi. Rragami vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë e cila...

KËRKON TË JETË SËRISH TITULLAR, POR A DO TË LEJOHET TË HËNËN NË “AUSTRALIAN...

Seanca e apelit për të vendosur fatin e Gjokoviçit në Australian Open do të mbahet të dielën. Novak Djokoviç do të shoqërohet dhe merret ne...

TRONDITET BAYERN MUNICH, ALPHONSO DAVIES PROBLEME ME ZEMRËN, PASOJË E COVID-19

Probleme në zemër për Alphonso Davies. Anësori i majtë i Bayern Munchen, u infektuar me Covid-19 më 5 janar, teksa do i duhet të...

“NDAJ TIRANËS VETËM PËR 3 PIKË”, THOMAS BRDARIC: NDESHJE E RËNDËSISHME, POR NUK VENDOS...

Java e 16-të e Kategorisë Superiore kulmon me klasiken shqiptare Tirana-Vllaznia. Në kampin shkodran janë gati për këtë përballje dhe kjo duket edhe nga...

ARMANDO BROJA BËHET ÇËSHTJE NË BEOGRAD. FESTIMI ME SHQIPONJË BËN “ARMIK” PRONARIN SERB TË...

Armando Broja bëhet çështje në Beograd. Ose më saktësisht, festimi me shqiponjë i sulmuesit të përfaqësueses shqiptare. Djaloshi 20-vjeçar e ka zgjedhur këtë festim...

EL CLASICO/ REAL MADRID NUK FAL, VINICIUS JUNIOR KALON NË AVANTAZH LOS BLANCOS

Barcelona dhe Real Madrid po përballen në ndeshjen e parë nga dy gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës në Riad, Arabinë Saudite, mbrëmjen e sotme. Nuk...

BILANCE “LUFTE” PAS DERBIT, POR TIRANA E PARTIZANI IA HEDHIN PAQ, FSHF I NDËSHKON...

Derbi i dytë sezonal ndërmjet Partizanit dhe Tiranës solli kaos dhe sjellje aspak të hijshme në stadiumin “Air Albania”. Sfida u ndërpre tre herë...

BOTA