INAUGUROHET KOMPLEKSI SPORTIV “LICI”

Kompleksi sportiv “Lici” është risia më e re e sportit në qytetin e Shkodës. Një investim që kap shifra të mëdha vjen në një hapësirë prej 2500 metrash katror. “Lici” është një kompleks sportiv, i cili është çertifikuar nga FIFA, me rregulla dhe vijëzime të dy fushave si të futsallës me dimensione 40 me 20 metër. Inaugurimi zyrtar është bërë pasditen e së enjtes, me një numër të madh të ftuarish.

FITOI BOTËRORIN ME FRANCËN, ARRESTOHET PORTIERI LORIS

Portieri i Totenhemit dhe i Franëcs, Hugo Loris, është arrestuar ditën e sotme nga policia londineze, pasi është kapur duke i dhënë makinës i...

BËMË BABA TË TË NGJAJ! 19-VJEÇARI “MERR” MAKINËN E LEGJENDËS MICHAEL SCHUMACHER

Djali i Michael Schumacher ka kujtuar legjendën duke pozuar në makinën që i solli famën ndërkombëtare, Ferrari F1. Adoleshenti që po ndjek hapat e të...

BRAZIL 2014, MERKEL DO TË MBËSHTESË GJERMANINË

MARADONA: ARGJENTINA I KA SHANSET PËR TË FITUAR KUPËN E BOTËS .

FINALJA E EDICIONIT TË KATËRT “VOLEJ-POJA BEACH TROPHY”

Për tre ditë me rradhë në plazhin e Velipojës amatorë por edhe sportistë profesionist janë bërë pjesë e aktivitetit të përvitshëm sportiv të organizuar...

FUSHË PAINTBALL-I PËR HERË TË PARË NË SHKODËR

Qytetit të Shkodrës prej 3 ditësh I është shtuar një zonë e re sportive, ndryshe nga të tjerat. Arvid Faci është I riu shkodran,...

ZYRTARE, SUAREZ KALON TE BARCELONA

TRANSFEROHET NGA LIVERPULI PËR 128.5 MILION DOLLARË .

BOTËRORI 2014, HOLANDA NË VENDIN E TRETË

BRAZILI  NUK ARUAN AS NDERIN LARGOHET I TURPËRUAR, HUMBET 3-0  .

SHKODËR, NDAHET NGA JETA ATLETI LLESH VUKSANI

Këto janë fjalët e atletit Llesh Vuksani në një nga intervistat e fundit të tij. Sportisti i mirënjohur shkodran Llesh Vuksani u nda nga...

GJERMANI-ARGJENTINË, E TRETA E VËRTETA SONTE NË MARACANA

Analiza, ja 11 arsye pse Gjermania fiton kupën në “Marakana” .

BOTA