VLLAZNIA ARRIN BARAZIMIN 1-1 NË VLORË

Vllaznia ishte shumë afër fitores në Vlorë, por vetëm në sekondat e fundit Flamurtari shënoi me anë të afrikanit Camra duke i hequr mundësinë...

BASKET, VLLAZNIA – TIRANA NË QAZIM DERVISHI

2018 nis me një sfidë mjaft interesante për Vllazninë në basketboll. Këtë të premte në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do të zhvillohet ndeshja e parapambetur e Vllaznisë me Tiranën e cila do të luhej me datë 20 dhjetor 2017 por ky takim u shty për në fillimin e 2018-ës.

Arsyeja e shtyerjes së këtij takimi ishtë angazhimi i ekipit të Tiranës në ndeshjet e Ligës Ballkanike duke bërë që kjo përballje me kuqeblutë të shtyhej për në datën 19 janar. kjo ndeshje është e fundit sa i përket fazës së dytë të kampionatit.

VLLAZNIA KALON NE AVANTAZH 1-0 ME GOLIN E SUKAJT ME PENALLTI

Ka qne minuta e 5-te e takimit Vllaznia-Laci qe po luhet ne Shkoder ku nje aksion i mire i Vllaznise ka sjelle prekje me...

TRAJNERI ERNEST GJOKA JEP DORËHEQJEN NGA VLLAZNIA

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Vllaznisë pas humbjes së sotme ndaj Partizanit. Shpresat e vakëta për t’i shpëtuar rënies...

“LORO BORIÇI” PUNIMET NË NJË RITËM TË KËNAQSHËM

VLLAZNIA DO TI ZHVILLOJË DY NDESHJET NË STADIUMIN “QEMAL STAFA” NË TIRANË. “Star Plus” ka ndjekur ditën e dytë të punimeve të stadiumit “Loro Boriçi” për të parë ritmin e tyre. Siç duket dhe nga pamjet, tribuna kryesore është prishur e gjitha teksa është duke u punuar në prishjen e godinës e cila ka shërbyer për tribunën VIP. Starti i punimeve duket se është në një ritëm të kënaqshëm, të pakten në këto dy ditë të para, pasi kompania kontraktuese ka filluar luftën me kohën, pasi ndeshja mes Shqipërise e Sërbisë do të zhvillohet në Tetor.

REALI FITON SUPERKUPËN, MPOSHT 2-1 MANCHESTER UNITED NË SHKUP

Reali i Madridit fitoi trofeun e parë sezonal pas një ndeshjeje emocionuese në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup, që detyroi trajnerin Mourinho të vuante disfatën ndaj ish-ekipit të tij.

VLLAZNIA REALIZON DËSHTIMIN E RADHËS NDAJ LAÇIT

KUQEBLUTË NË 10 JAVË KAMPIONAT KANË GRUMBULLUAR VETËM 8 PIKË. Vllaznia ka shënuar një tjetër humbje, këtë herë ndaj Laçit. Kurbinasit kanë fituar me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë të rëndësishme e nga ana e tjetër duke treguar se Vllaznia nuk ka forca për t’u përballur me kundërshtarët.

“EURO 2016”, ITALIA BËN MREKULLINË, MPOSHTË SUEDINË NË MINUTAT E FUNDIT

Më në fund vjen hakmarrja e shumëpritur.

SHQIPERI – KATAR, PERCAKTOHET VENDI DHE CMIMI I BILETAVE

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Katarit do të luhet në stadiumin e qytetit të Hartbergut në Austri.

VELEÇIKU SYNON KATEGORINË E PARË

Ecuria në fazën e parë të kampionatit ka qenë përgjithësisht e mirë teksa e ka mbyllur atë në vendin e dytë në grup me 25 pikë.

BOTA