23 C
Shkoder, AL

SHKODËR, PUNONJËSIT E FABRIKËS NË PROTESTË: PUNOJMË NË KUSHTE SKANDALOZE

Punonjësit e Fabrikës së Këpucëve “Alb-Ital” në qytetin e Shkodrës protestuan mëngjesin e sotëm, për shkak se nuk janë paguar për 15 ditëshat e...

QYTETARI I AKUZUAR: MË DHUNOI POLICIA

Ky është 34-vjecari Ervis Paçrami nga qyteti i Shkodrës. Policia e ka akuzuar atë për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë̈ së rendit...

FAMILJARËT E PACIENTIT DHUNOJNË RËNDË MJEKUN NË LEZHË, SULMOHET EDHE SPECIALIZANTJA NË TIRANË

Dy mjekë u dhunuan ditën e sotme ndërsa ndodheshin në detyrë. Zef Doda, u sulmua në detyrë në ambientet e Spitalit të Lezhës. U...

E RRALLË, “PUSHUESIT” E PARË NË VELIPOJË, DELFINËT

Pushuesit në Velipoje, janë mahnitur ditën e sotme. Një delfin 1.5 metra i gjatë eshte shfaqur ne bregdetin e Velipojes. Kanë qenë peshkataret e zones të...

TOPALLI: SHKODRA, QYTETI IM, NË PUSHTETIN E KRIMIT

Ish deputetja dhe ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur në Shkodër ditën e sotme, ku u vra me...

SHKODËR, TEUTA RRJOLLI: NË SPITAL KA ILAÇE

Sindikata e shëndetësisë pak ditë më parë përmes një deklaratë për mediat denoncoi mungesën e medikamenteve mjkësore në spitalin e Shkodrës. Ndërkohë në një reagim...

BASHKIA SHKODER, SHERR FIZIK MES DREJTORIT IBRO DHE INSPEKTORIT.DYSHOHET PER PAZARE TE DREJTORIT

Një përplasje e fortë fizike ka ndodhur në Inspektoriatin e Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Shkodër. Drejtori Gentian Ibro dhe inspektori i tij Naim Deniku...

LËKUNDJE TËRMETI NË SHKODËR

Një tërmet është regjistruar ditën e sotme në vendit tonë, ndërsa lëkundjet e fuqishme janë ndjerë edhe në Shkoder. Raportohet se tërmeti ka qenë...

PËRKUJTOHET 100 VJETORI I VRASJES SË HEROIT KOMBËTAR DED GJON LULI

Anetar te shoqates atdhetare M.Madhe ”Nderi i Kombit” nga te dy anet e kufirit jane ngjitur  ketu ne majen e malit te Bratiles ne Hot, ne pjesen e shtetit te Malit te Zi.

SHAHINI I PËRGJIGJET ADEMIT: JA PSE DAR U ZHVENDOS NGA SHKODRA NË LEZHË

Vendimi i qeverisë për transferimin e Drejtorisë Arsimore Rajonale nga Shkodra drejt Lezhës ka qenë kryefjalë e dy ditëve të fundit. Lidhur me këtë...

Na ndiqni

75,017FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA