18 C
Shkoder, AL
video

KËSHILLI I QARKUT NDERON TRE PERSONALITETE

Këshilli i Qarkut Shkodër nderoi këtë 7 mars tre personalitete të shquara të Shkodrës me titullin “Nderi i Qarkut”. Më shumë se 80 vite...

TEATRI “MIGJENI” GATI PËR DRAMËN “REIGEN”

"Reigen" është drama erotike por jo vetëm që do të vijë për tre ditë me radhë ne teatrin "Migjeni" të Shkodrës në datat 14,...

PROMOVOHET “VËLLIME POETIKE” NGA ARBEN PRENDI

Pedagogu dhe poeti shkodranë Arben Prendi promovoi këtë të mërkurë librin e fundit me poezi “Vëllime Poetike” në ambjentet e Bibliotekës së Universitetit “Luigj...

“MREKULLIA” FILMI PREMIERË NGA BRUNO SHLLAKU

Premiera e filmit “Mrekullia” me regji dhe skenar, nga Bruno u shfaq në kinema “Millenium” në qytetin e Shkodrës. Një projekt që ka bërë...

NESËR NË SHËNGJIN “MISS INTERCONTINENTAL”

Lezha do te mireprese per here te pare 16 vajza finaliste te miss Intercontinetal Albania 2018. Po vijojne me intensitet provat gjenerale te evenimentit te...

EKSPOZITA E KALIGRAFISË, THËNIE TË “YUNUS EMRE”

Në institutin ‘yunus emre’ është zhvilluar ekspozita e kaligrafisë me titull “thënie të Yunus Emre”, që pasqyrojnë mendimin dhe filozofinë e këtij instituti . Gjatë...

“GOMARI I BABATASIT” NË TEATRIN “MIGJENI”

“Gomari i Babatasit” godet rëndë përmes sarkazmës. Edhe pse e shkruar vite më parë nga At Gjergj Fishta, për regjisorin Altin Basha, vazhdon të...

AKTORI NGA SHKODRA SË SHPEJTI NE NJË FILM NË HOLLIWOOD

Ai është mjaft i njohur pasi ka marrë pjesë në disa projekte të ndryshme në filma hollivudian. Marko Caka së fundmi ka marrë një tjetër...

SHKODËR, LIBRI MË I FUNDIT ME TITULL “NË TWITTER ME ZOTIN”

Libri më i fundit në Shkodër vjen me titull “Në Twitter me Zotin”, i shkruar nga kleriku katolik, holandezi, At Michel Remery. Një kontribut të...

“ROCK AKADEMI” DHE SUKSESI I “SHKODRA JAZZ FESTIVAL”

Për disa ditë Shkodra do të jetë nën pushtetin e Jazz-it. Edicioni i nëntë i “Shkodra Jazz Festival”përkon edhe me edicionin e dytë “Rock...

Na ndiqni

72,169FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA