W3Schools

SMARTPHONE-T DO DALIN JASHTË PËRDORIMIT

Një ditë, jo së shpejti, por më shpejt seç mendoni, smartphone-t do zhduken ashtu siç u zhdukën edhe fakset apo makinat e shkrimit.

SHQIPËRIA NË FINALEN E GARËS NDËRKOMBËTARE TË TEKNOLOGJISË NË SILICON VALLEY

Tre vajza nga Shqipëria përfaqësojnë vendit në konkursin “Technovation Challenge”, që zhvillohet në atë njihet si shtëpia e shumë kompanive që operojnë në fushën...

VIDEOJA MË E KLIKUAR NË HISTORINË E FACEBOOK-UT

Pothuajse të gjithë e dimë që platforma e madhe dhe më e njohur e videove është YouTube. Por edhe rrjeti social Facebook kohët e fundit...

ÇFARË NUK DUHET TË BËNI NË INSTAGRAM

Instagrami së fundmi është kthyer në një rrjet social që zë shumicën e kohës tek shumë përdorues.

MBI 1 MILIARDË LLOGARI TË VJEDHURA TË YAHOO

Më shumë se 1 miliardë llogari janë vjedhur nga një sulm kibernetik që daton në 2013 –ën ndaj Yahoo.

WHATSAPP ME TË NJËJTAT VEÇORI SI FACEBOOK

WhatsApp në celularët me sistem operimi Android do të marrë një veçori të re, përmes së cilës përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra, në vend të fotografive dhe videove.

KAMERA MË E SHTRENJTË NË BOTË

https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=2BsP2vMe5pg Realizon fotografi me rezolucion 400 megapiksel, imazhet arrijnë deri në 2.4 gigabajt dhe kushton aq shumë sa që mund të blini një banesë për...

Apple prezanton iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

Apple ka prezantuar dy modelet e reja: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Dizajni është përmirësar, jo vetëm nga brenda por edhe nga estetika e jashtme. iPhone 7 do të jetë i disponueshëm në pesë ngjyra: Jet Black, Black, Gold, Silver dhe Rose Gold.

DIZAJNI I IPHONE XR2 TË APPLE SHFAQET ONLINE (VIDEO)

Duke ndjekur vizatimet skematike, dizajneri grafik Hasan Kaymak kthehet me pamje për dizajnin e iPhone XR të ardhshëm. Dhe rezultatet tregojnë pse ky do...

SË SHPEJTI AVIONI I PARË SHQIPTAR

Kompania shqiptare ajrore "Air Albania" duket se është shumë pranë ngritjes së avionit të parë në ajër për fluturime.   Kryeministri Edi Rama ka postuar në...

BOTA