CES 2015: Ky robot mund t’ju vjedhë punën një ditë!

Mirë se vini në të ardhmen njerëz, bëhuni gati të ndiheni të padobishëm. Toshiba prezantoi një robot të ri në panairin CES 2015 në Las Vegas, i cili mund t’ju vjedhë punën një ditë.

SË SHPEJTI AVIONI I PARË SHQIPTAR

Kompania shqiptare ajrore "Air Albania" duket se është shumë pranë ngritjes së avionit të parë në ajër për fluturime.   Kryeministri Edi Rama ka postuar në...

Google po ndërton një sistem të ri përkthimi në kohë reale

Muajin që kaloi, Skype i Microsoft lançoi një program që bën përkthimin në kohë reale të fjalëve të njerëzve gjatë bisedës së tyre në Skype. Tani duket se do të shohim dhe versionin e Google të këtij programi.

Instagram është rrjeti social me rritjen më të shpejtë nga të gjithë, thotë një...

Të dhënat e reja nga Pew Research Internet Project të lëshuar të premten kanë gjetur se Instagram është rrjeti social me rritjen më të shpejtë në SHBA, ndër të rriturit për vitin e kaluar.

WHATSAPP ZBULON KUSH E KA SURVEJUAR

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në...

A JENI GATI PER 5 G ?

Brenda pak vitesh të gjithë do të jemi të lidhur me rrjetin më të fuqishëm ndonjëherë. Kjo nuk do të jetë vetëm për internetin,...

MERR FUND PRITJA/ APPLE NJOFTON LANÇIMIN E IPHONE 13

Apple ka bërë me dije sot me 14 shtator kompania do të prezantojë iPhone 13. Kompania gjithashtu do të prezantojë Apple Watch të ri dhe...

FACEBOOK FSHIN 800 LLOGARI IRANIANE, TENTUAN NDIKIMIN NË SHQIPËRI

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një...

MIJËRA NJERËZ NUK DO TË JENË NË GJENDJE TË PËRDORIN WHATSAPP, JA ARSYEJA

Mijëra pronarë të pajisjeve specifike celular së shpejti nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp. Kompania Facebook ka konfirmuar se nuk do të...

INTELIGJENCA ARTIFICIALE ZBULON ANTIBIOTIKUN E FUQISHËM

Shkencëtarët kanë përdorur inteligjencën artificiale për të zbuluar një lloj të ri të antibiotikut që mund të vras disa nga bakteret më të rrezikshme...

BOTA