W3Schools

VDES KRIJUESI I KOMANDAVE “COPY & PASTE”

Krijuesi i komandave "Cut, Copy & Paste", Larry Tesler" ndërroi jetë ditën e sotme (20 Shkurt) në moshën 74 vjeçare. Kompania Xerox ku ai kaloi...

PREZANTOHET GALAXY S20 ME RRJETIN 5G DHE KAMERËN E “FRIKSHME”…

Ndodhi ajo që ishte parashikuar, me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që...

WHATSAPP NJOFTON ARRITJEN E 2 MILIARDË PËRDORUESVE NË TË GJITHË BOTËN

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk konfirmoi numra...

WHATSAPP DARK MODE DO TË JETË SË SHPEJTI NË IPHONE

WhatsApp Dark Mode do të jetë së shpejti në iPhone Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti...

NËNA TAKON VAJZËN E VDEKUR PËRMES REALITETIT VIRTUAL

Ky është momenti emocional kur një nënë e mërzitur “ribashkuar” me vajzën e saj pasi një kompani VR ndërtoi një avatar të fëmijës shtatë...

MIJËRA NJERËZ NUK DO TË JENË NË GJENDJE TË PËRDORIN WHATSAPP, JA ARSYEJA

Mijëra pronarë të pajisjeve specifike celular së shpejti nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp. Kompania Facebook ka konfirmuar se nuk do të...

JAPONIA PO MENDON PËR KRIJIMIN E MONEDHAVE DIXHITALE

Me rritjen e vëmendjes ndaj monedhave dixhitale, Kryeministri Japonez Shinzo Abe javën e kaluar kërkoi që qeveria e tij të punojë me Bankën Qendrore...

APPLE PREZANTON IPHONE XS DHE XS MAX TË RIPARUAR NGA KOMPANIA, KUSHTOJNË MË LIRË...

Apple shtoi modelet e vitit 2018, iPhone Xs dhe Xs Max, në programin e tyre të pajisjeve të riparuara. Kjo në thelb do të...

APLIKACION PËR FËMIJËT E VERBËR, LIBRA ME ZË

Një grup studentësh kanë marrë iniciativën për të krijuar një aplikacion për të ua lehtësuar procesin e shkollimit, fëmijëve të verbër dhe me të...

JA SI DO TË JETË NJË IPHONE I LIRË

Kompania Apple ka njoftuar se iPhone i lirë, i pritur për t’u hedhur në treg në gjysmën e parë të këtij viti, do të...

BOTA