MESSENGER DO TË JU NJOFTOJ NËSE DIKUSH BËN ‘SCREENSHOT’ BISEDËN TUAJ

Nganjëherë një mesazh mund të jetë thjesht spontan – diçka që doni ta thoni një moment pa u brengosur se do të qëndrojë aty....

FACEBOOK KRIJON GJYKATËN E LARTË, BËHEN BASHKË GJUHË E KULTURA TË NDRYSHME

Facebook tani ka Gjykatën e Lartë që do shqyrtojë veprimet në rrjetin më të madh në botë. Gjykata do të përbëhet nga 20 anëtarë që...

APPLE SJELL MACBOOK PRO DHE IPAD TË RINJ ME MINI LED KËTË VIT

Një numër i produkteve të reja të Apple do të pajisen gjithashtu me një ekran mini LED në të ardhmen. Apple ka shumë plane këtë...

MODELI I RI I MASERATI DO T’IU LËRË PA FJALË. ZBULONI KUR DO TË...

Maserati MC20 ( Maserati Corse) është emri i supermakinës i sapo shpallur të markës italiane. Maserati është duke bërë përpjekje, për të zhvilluar supermakinën, që...

INTELIGJENCA ARTIFICIALE ZBULON ANTIBIOTIKUN E FUQISHËM

Shkencëtarët kanë përdorur inteligjencën artificiale për të zbuluar një lloj të ri të antibiotikut që mund të vras disa nga bakteret më të rrezikshme...

VDES KRIJUESI I KOMANDAVE “COPY & PASTE”

Krijuesi i komandave "Cut, Copy & Paste", Larry Tesler" ndërroi jetë ditën e sotme (20 Shkurt) në moshën 74 vjeçare. Kompania Xerox ku ai kaloi...

PREZANTOHET GALAXY S20 ME RRJETIN 5G DHE KAMERËN E “FRIKSHME”…

Ndodhi ajo që ishte parashikuar, me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që...

WHATSAPP NJOFTON ARRITJEN E 2 MILIARDË PËRDORUESVE NË TË GJITHË BOTËN

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk konfirmoi numra...

WHATSAPP DARK MODE DO TË JETË SË SHPEJTI NË IPHONE

WhatsApp Dark Mode do të jetë së shpejti në iPhone Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti...

NËNA TAKON VAJZËN E VDEKUR PËRMES REALITETIT VIRTUAL

Ky është momenti emocional kur një nënë e mërzitur “ribashkuar” me vajzën e saj pasi një kompani VR ndërtoi një avatar të fëmijës shtatë...

BOTA