LAJMI I FUNDIT/ POLICIA IDENTIFIKION AUTORIN E DYSHUAR PËR VRASJEN E 23-VJEÇARIT NGA SHKODRA

23 vjeçari i cili ka nderruar jete ne Spitalin Rajonal te Shkodres po levizte me nje makine kur eshte qelluar me armen e tip...

VRASJE ME ARMË ZJARRI NË DAJÇ TË SHKODRËS

Vrasje në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë njësinë Dajç. Viktima eshte nje 43-vjeçaç. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Mushan te Njesise Administrative Dajç. Policia...

SHKODER, SEKUESTROHEN ARSENAL ARMESH DHE DROGE, 8 PERSONA NE PRANGA

Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar “Buna 2021”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Operacioni nga Sektori për Narkotikët,...

VRASJA DJE NE SHKODER, VIKTIMA U VRA GABIMISHT NGA SHOKU I TIJ

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës teksa një 23 vjeçar është qëlluar me automatik. Shtetasi Gledis Kraja fillimisht mbeti i...

PLAGOSJE ME ARMË ZJARRI NË SHKODËR

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë pasdite në Shkodër. I plagosur është shtetasi Gëzim Bici, 50 vjeç. 50 vjeçari ka marrë dy plumba,...

49-VJEÇARI NGA MURIQANI DYSHOHET SI VRASËSI I VAJZËS

Një 20-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë me thikë në makinë, pak metra larg shtëpisë dhe i dyshuari kryesor për vrasjen e saj është...

EKZEKUTOHET NË SY TË FAMILJES 36-VJEÇARI

Një shqiptar i moshës 36-vjeçare është ekzekutuar me armë zjarri para syve të familjes së tij në Britaninë e Madhe. Sipas mediave angleze shqiptari i...

SHKODËR, AKSIDENT I RËNDË, HUMB JETËN 26 VJEÇARI

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Tiranë-Shkodër teksa shtetasi Mërgim Ferracaku ka humbur jetën ndërsa ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit...

GRUP KRIMINAL ME RREZIKSHMERI TE LARTE, POLICIA E SHKODRES ARRESTON NJE PERSON E SHPALL...

Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar "Lotaj". Operacioni nga DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, pas një hetimi disamujor. Goditet një grup kriminal...

ITALI, ARRESTOHEN GRABITËSIT MES TYRE SHKODRANË

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare, e cila kryente grabitje me dhunë, duke vënë në pranga 4 persona mes tyre edhe shkodranë. Siç...

BOTA