POLITIKE

KUVENDI SHQYRTON SOT DRAFTKALENDARIN E PUNIMEVE TË FUNDVITIT! NË 21 DHJETOR PRITET VOTIMI NË...

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhet konferenca e kryetarëve në kryesinë e Kuvendit. Mësohet se në rendin e ditës janë shqyrtimi i draftprogramit...

KAOSI NË KUVEND, AMBASADA ITALIANE NË TIRANË SHPREH SHQETËSIM

Ambasada e Italisë në Tiranë ka shprehur shqetësim për kaosin e krijuar në Kuvend tashmë prej javësh. Në një postim në rrjetet sociale, ambasada...

SHQIPËRIA FESTON 111 VJETORIN E PAVARËSISË, AMBASADORI NË KOSOVË, PETRIT MALAJ URON SHQIPTARËT

Ambasadori i ri i Shqipërisë në Kosovë Petrit Malaj ka marrë pjesë në organizmin e festës së 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Në...

RAMA I JEP TRAJNERIT TË KOMBËTARES ‘SHQIPONJËN E ARTË’ NË SAMITIN E DIASPORËS

Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar “Shqiponjën e Artë” trajnerit të kombëtares shqiptare, Sylvihno në Samitin e Disaporës në Tiranë. "Duhet të ndërroj regjistër për...

“BUXHETI PËR SHËNDETËSINË, GJOBË DHE NDËSHKIM PËR PACIENTËT”, BERISHA: RAMA, SIPËRMARRËSI KRYESOR I AFERËS...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një diskutim me departamentet e PD mbi buxhetin e viti 2024, akuzoi kryemnistrin Edi Rama si sipërmarrësin kryesor të aferës...

SAMITI I DIASPORËS/ PRESIDENTI BEGAJ NGA KUVENDI ARBËRESH

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë sot në Kuvendin Arbëresh të mbajtur në Tiranë si pjesë e Samitit të Diasporës. Gjatë...

KOMISIONI I ETIKËS PËRJASHTON NGA KUVENDI 4 DEPUTETËT E PD

Komisioni i Etikës ka përjashtuar me 10 ditë nga Kuvendi deputetët Flamur Noka, Gazment Bardhi, Bledjon Nallbati dhe Flamur Hoxha. Ndërkohë nuk janë përjashtuar...

NUK GJENDET DËSHMITARI, SHTYHET SËRISH SEANCA PËR FREDI BELERIN

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Fredi Belerin. Për këtë shtyrje është bërë mosgjetja e dëshmitarit Avdyl Rama, të kërkuar nga prokuroria dhe mbrojtja. Rama sipas...

RAMA: TË PROCEDOHET SA MË SHPEJT ME BAZËN E RE DETARE E NATO-S NË...

Po mbahet konferencë e përbashkët për shtyp e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut me Presidentin e Republikës...

RAMA NË SHKUP: LUFTRAT DHE KRIZAT PO RREZIKOJNË DREJTPËRDREJT RAJONIN TONË

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shkup në takimin e liderëve të pesë vendeve anëtare të NATO-s nga Europa Juglindore Rama uroi në shqip shqiptarët e...

BOTA