16 C
Shkoder, AL

POLITIKE

OPERACIONI NE SHKODER, REAGON MINISTRI LLESHAJ

Edhe ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj përgëzoi policinë për operacionin "Maranaj" në Shkodër, që çoi në shkatërrimin e një grupi kriminal në...

RIORGANIZIMI I PD NË MALËSI TË MADHE

Pak ditë më parë partia demokratike ne Malësisë të Madhe zhvlloi një takim me të deleguarin nga shkodra Flamur Noka . Gjatë kësaj mbledhje...

PAKETA ANTISHPIFJE/ BASHA KUNDËR REGJISTRIMIT TË PORTALEVE: RAMA DO TË VRASË TË VËRTETËN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë kundër nismës së qeverisë për regjistrimin e portaleve. P ërmes një postimi në rrjetet sociale, lideri demokrat...

BASHA SOT NË BRUKSEL, MERR PJESË NË SAMITIN E PPE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet sot në Bruksel ku po merr pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor. Mësohet se...

PUSHIMI I HETIMEVE PËR RAMËN, REAGON BASHA: KËSAJ DREJTËSIE DO T’I VIJË FUNDI SHUMË...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të pushuar hetimet për kryeministrin Edi Rama, pas kallëzimit...

PD DHE LSI PADI PENALE NDAJ EDI RAMËS

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim depozituan sot në Prokurori një padi kundër kryeministrit Edi Rama. Kryetarët e grupeve parlamentare Edmond Spaho dhe Petrit...

PS SHKODËR, “PSE NA SILLNI DREJTORË JABANXHINJ”

Partia Socialiste e Shkodrës ka zhvilluar një tjetër takim organizativ në selinë e saj. Në mbledhjen e zhvilluar morën pjesë zëvendës kryeministrja Senida Mesi...

PD KALLËZON RAMËN NË PROKURORI, 3 AKUZA KREUT TË QEVERISË

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim depozituan sot në Prokurori një padi kundër kryeministrit Edi Rama. Padia e opozitës lidhet me denoncimin e...

SHKODËR, BASHA: PAULIN STERKAJ ISH-TRAFIKANT QË BLEU VOTA

Kreu i PD Lulzim Basha zhvilloi në Shkodër një takim me të rinjtë në pedonalen në qendër të qytetit. Bashan ë fjalën e tij...

VRASJA NË ISH-BLLOK/ PD I KËRKON METËS TË MBLEDHË KËSHILLIN E SIGURISË

Një ditë pasi vrasjes në zonën e ish-bllokut në kryeqytet, Partia Demokratike i kërkon Presidentit Meta të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, pasi e...

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA