SHKODRA DHE GJAKOVA MARRËVESHJE BINJAKËZIMI

Bashkia Shkoder ka firmosur një marrëveshje binjakëzimi me komunën e Gjakovës. Kryebashkiaku Spahia tha se kjo marrëveshje ka për qëllim nxitjen e bashkëpunimit dypalësh...

JA SI PARAQITET SITUATA 24 ORËT E FUNDIT NË QARKUN SHKODËR

Sipas informacioneve të administruara nga strukturat MC te Qarkut Shkoder është bërë e ditur se si vijon situata me reshjet e shiut dhe dëborës...

TEMPERATURA DERI NË 33 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonat malore dhe reshje shiu me stuhi lokale gjatë drekës. Temperaturat e ajrit në mëngjes...

RESHJE SHIU DHE STUHI, SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME

Moti do të jetë më vranësira dhe kthjellime në pjesën e parë të ditës, ndërsa në mbrëmje priten reshje shiu dhe stuhi në veriperëndim...

PROJEKTLIGJI I RI/ QEVERIA HEQ SHPËRBLIMIN FINANCIAR PËR TITUJT E NDERIT

Veç dekoratave, qeveria shqiptare ka përgatitur një projektligj të ri që do të rregullojë edhe titujt e nderit kombëtare dhe vendor. Sipas kësaj nisme,...

‘KUJDES NGA ÇDO KEQKUPTIM QË MUND T’JU ÇOJË NË GRINDJE…’, ZBULONI ÇFARË THONË YJET...

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Përpiquni të qëndroni të qetë këto ditë, sepse kohët e fundit durimin e keni humbur lehtë dhe...

RESHJET E SHIUT, PROBLEME NË LEZHË

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë natës, krijuan probleme në Lezhë.Në blloqet e banimit "11 janari" dhe "11.2 hektarë" të lagjes "Besëlidhje"...

VRANËSIRA DHE RESHJE SHIU, SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME

Moti ditën e sotme do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu e me stuhi. Temperaturat minimale do të luhaten nga 10-18 gradë...

RRUGA E RE KTHEHET NË VEND PËR DEPOZITIMIN E MBETJEVE

Edhe pse bashkia Shkodër pak muaj më parë përfundoi rikonstruksionin e rrugës Ajasëm – Tepe dhe lehtësoi ndjeshëm kushtet për lëvizjen e banorëve të...

VRANËSIRA DHE RESHJE SHIU NË KËTO ZONA TË VENDIT, NJIHUNI ME PARASHIKIMIN E MOTIT...

Moti do jetë me vranësira dhe reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Temperaturat minimale do të luhaten 6...

BOTA