RRUGA E SHKOLLËS NË GRUDË TË RE E AMORTIZUAR

Në fshatin Grudë e Re, rruga të cilën fëmijët përshkojnë çdo ditë për të shkuar në shkollë vijon të jetë e amortizuar prej më...

TË MËRKURËN NË DASHURI DUHET TË KUPTONI SE…ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Të mërkurën dita fillon me pak lodhje, ndihesh pak i mërzitshëm dhe mund të përdorësh shtytjen e...

PËRKUJTOHET REVOLTA E SPAÇIT NË MIRDITË

51 vjet më parë, revolta e të burgosurve në Spaç të Mirditës do të trondiste seriozisht themelet e regjimit të egër komunist.Nisi si një...

DITA E LIRISË SË SHTYPIT, DEKLARATË E AMBASADORËVE NË TIRANË

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit ambasadorët në Tiranë u takuan dhe përmes një deklarate ripohuan angazhimin për lirinë e shtypit dhe lirinë...

NUK DO ARRINI TË BËNI GJITHÇKA QË DËSHIRONI….ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Të hënën kjo javë në mes të majit do t'ju sjellë energji shtesë. Ata që kanë përjetuar...

FESTA E PASHKËS, EMIGRANTËT KTHEHEN NË VENDLINDJE

Në pikën e kalimit kufitar në Muriqan janë shtuar lëvizjet në prag të festës së Pashkës. Në dy ditët e fundit, kryesisht gjatë pasditeve...

RRITJE TEMPERATURASH DHE RESHJE SHIU, PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË JAVË

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të paqëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të lagështa me...

INFRASTRUKTURA NË LEZHË, DEBATE NË KËSHILL

Infrastruktura rrugore u bë objekt diskutimesh dhe debatesh në mbledhjen e radhes të Këshillit Bashkiak të Lezhës.Përfaqësuesja e Partisë Demokratike Alfrida Marku, akuzoi Bashkinë...

KE VENDOSUR TË ÇLIROSH SHPIRTIN… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Të shtunën ju jeni plot dëshirë për të bërë dhe për të lëvizur. Këshilla, megjithatë, është që...

TEMPERATURAT NË RRITJE, PARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime , mjegulla do të jetë e pranishme në juglindje dhe verilindje në mëngjes dhe mbrëmje,...

BOTA