LAJME
IZMIR SMAJLAJ SHPALLET KAMPION I BALLKANIT

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë ...

VLLAZNIA DHE “FINALJA” ME TEUTËN

Ndeshja e së hënës në “Loro Boriçi” është e një ...

NDËRRON JETË PIKTORI I NJOHUR NDOC GURASHI

Ka nderruar jetene moshen 93-vjecare piktori i ...

10-VJETORI I KOSOVËS, HARADINAJ: PO NDËRTOJMË NJË SHTET MODEL

Kosova feston sot 10 vjetorin e Pavarësisë. ...

NDËRRON JETË PIKTORI I NJOHUR SHKODRAN NDOC GURASHI

Ka nderruar jetene moshen 93-vjecare piktori i ...

PAMJE E RE E NEWBORN-IT PËR 10-TË VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS

Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët ...

TËRMET 4.3 BALLË NË ERSEKË

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë ka rënë në orët ...

MEKSIKA GODITET NGA NJË TËRMET I FUQISHËM ME MAGNITUDË 7.5 BALLË

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën ...

NJË DEKADË SHTET,KOSOVA FESTON SOT 10-VJETORIN E PAVARËSISË

Qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët në ...

TË SHTËNA ME ARMË NË NJË SHKOLLË NË SHBA

Vetëm dy ditë pas masakrës së Floridas, duket se ...

SHBA I NDALOI HYRJEN, ADRIATIK LLALLA: LU KEQINFORMOI DASH

Adriatik Llalla, ish-Prokurori i Përgjithshëm, të ...

UEFA:KËRCËNOHEN ME VDEKJE INSPEKTORËT QË KËRKUAN DËNIMIN E SKËNDERBEUT

Sot, inspektorët e Disiplinës së UEFA-s që po ...

VIKTIMA E DYTË E FRUTHIT, HUMB JETËN FOSHNJA 4 MUAJSHE

Një tjetër foshnje ka humbur jetën për shkak të ...

KRONIKE
SHKODER ARRESTOHET NJE 17 VJEÇAR

Qëllon me armë zjarri në ajër, por arrestohet në ...

MINISTRI XHAFAJ, “SHKUND” POLICINË E SHKODRËS

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në analizën e ...

VELIU PREZANTON PRIORITETET E POLICISË

Lufta dhe goditja e grupeve kriminale është në ...

VEHBI BUSHATI, EMËROHET DREJTORI I POLICISË

Vehbi Bushati është emëruar Drejtor i Policisë së ...

IZMIR SMAJLAJ SHPALLET KAMPION I BALLKANIT
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

IZMIR SMAJLAJ SHPALLET KAMPION I BALLKANIT

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.
SHKODER ARRESTOHET NJE 17 VJEÇAR
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

SHKODER ARRESTOHET NJE 17 VJEÇAR

Qëllon me armë zjarri në ajër, por arrestohet në kohë rekord nga Policia. Më datë 17.02.2018, rreth orës 14:50, ka ardhur një telefonatë se në fshatin Bardhaj, Shkodër, sipër rezervuarit, ka të shtëna me armë. Menjëherë janë...
MINISTRI XHAFAJ, “SHKUND” POLICINË E SHKODRËS
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

MINISTRI XHAFAJ, “SHKUND” POLICINË E SHKODRËS

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në analizën e Policisë së Shkodrës u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së këtij qyteti. Xhafaj ka kërkuar nga policia që të merren me krimin dhe bosët e tij dhe jo me hallexhintë...
VLLAZNIA DHE “FINALJA” ME TEUTËN
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

VLLAZNIA DHE “FINALJA” ME TEUTËN

Ndeshja e së hënës në “Loro Boriçi” është e një rëndësie të veçantë në kampin shkodranë duke qënë së do të përballen më një rival direkt. Në këtë finale siç e quajnë tek skuadra kuqeblu këtë takim të dy skuadrat do...
INTERVISTA E RRALLË E NDOC GURASHIT
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

INTERVISTA E RRALLË E NDOC GURASHIT

NDËRRON JETË PIKTORI I NJOHUR NDOC GURASHI
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

NDËRRON JETË PIKTORI I NJOHUR NDOC GURASHI

Ka nderruar jetene moshen 93-vjecare piktori i njohur shkodran Ndoc Gurashi. “Axha Ndoc” sic te gjithe te rinjte e therrisnin ishte piktori më i vjetër në qytet. Ai i ruante më shumë fanatizëm pikturat e tij aq sa nuk i pëlqente as t’ia...
VELIU PREZANTON PRIORITETET E POLICISË
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

VELIU PREZANTON PRIORITETET E POLICISË

Lufta dhe goditja e grupeve kriminale është në prioritetetin e policisë së shtetit. Deklratat janë berë publike nga Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Ardi Veliu i cili në një konferencë për mediat pas analizës së...
VEHBI BUSHATI, EMËROHET DREJTORI I POLICISË
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

VEHBI BUSHATI, EMËROHET DREJTORI I POLICISË

Vehbi Bushati është emëruar Drejtor i Policisë së Shkodrës. Bushati zëvendëson në këtë detyrë Gjovalin Lokën, i cili dy ditë më parë u emërua Drejtor i Departamentit të Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit. Bushati vjen në...
MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef Gjergji, unaza nuk është në...
“TRAJTIMET PRANVERORE NË BLETARI”
Ndryshimi i fundit Feb 17 2018

“TRAJTIMET PRANVERORE NË BLETARI”

“Trajtimet pranverore në bletari, duke luftuar cdo sëmundje” ky ka qenë fokusi I takimit të organizuar nga shoqata e bletërritësve të Vau Dejësit në bashkëpunim me bletarët e asaj zone. Ndër të tjera Pacani e vuri theksin tek...

Aktualitet

MARKETING
"PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  --------------
E shtune, 17 Shkurt 2018 19:13

IZMIR SMAJLAJ SHPALLET KAMPION I BALLKANIT

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

E shtune, 17 Shkurt 2018 19:00

SHKODER ARRESTOHET NJE 17 VJEÇAR

Qëllon me armë zjarri në ajër, por arrestohet në kohë rekord nga Policia.

Më datë 17.02.2018, rreth orës 14:50, ka ardhur një telefonatë se në fshatin Bardhaj, Shkodër, sipër rezervuarit, ka të shtëna me armë.

Menjëherë janë nisur forca të shumta të Policisë, ku falë veprimeve të shpejta u bë identifikimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit N. P., 17 vjeç.

Policia ka gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale, armën e zjarrit Automatik model 56, me një krehër me fishekë, me të cilën dyshohet se ka qëlluar 17-vjeçari.

Në vendngjarje janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe 7 gëzhoja.

Materialet do t'i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në analizën e Policisë së Shkodrës u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së këtij qyteti. Xhafaj ka kërkuar nga policia që të merren me krimin dhe bosët e tij dhe jo me hallexhintë që mund të kapen në flagrancë duke ndërtuar çati, pa marrë leje.  “Jane 4-5 grupe te rendesishme kriminale qe duhen goditur. Mos u merrni me hallexhinjte qe vendosin nje çati. Boset e krimit jane verdalle dhe ata duhen goditur.Boset e krimit nuk duhen falur per asnje arsye. Ai qe permend emrin tim te goditet i pari.

E shtune, 17 Shkurt 2018 14:15

VLLAZNIA DHE “FINALJA” ME TEUTËN

Ndeshja e së hënës në “Loro Boriçi” është e një rëndësie të veçantë në kampin shkodranë duke qënë së do të përballen më një rival direkt. Në këtë finale siç e quajnë tek skuadra kuqeblu këtë takim të dy skuadrat do të luftojnë fort për të arritur fitoren e për tu larguar kështu zonës së rrezikut dhe rënies nga Kategoria. Atmosfera në kampin kuqeblu duket e qetë dhe me fokus të plotë ndaj këtij takimi të javës së 20. Klubi për ti dhënë më shumë zemër ekipit kanë menduar të realizojnë edhe një spot ku ftohen të gjithë tifozët e skuadrës së Vllaznisë që të hënën të jenë të gjithë në stadium në mbështetje të skuadrës së tyre të zemrës pasi dihet edhe rëndësia e këtij takimi.

E shtune, 17 Shkurt 2018 14:14

INTERVISTA E RRALLË E NDOC GURASHIT

E shtune, 17 Shkurt 2018 14:13

NDËRRON JETË PIKTORI I NJOHUR NDOC GURASHI

Ka nderruar jetene moshen 93-vjecare piktori i njohur shkodran Ndoc Gurashi. “Axha Ndoc” sic te gjithe te rinjte e therrisnin ishte piktori më i vjetër në qytet. Ai i ruante më shumë fanatizëm pikturat e tij aq sa nuk i pëlqente as t’ia fotografonin. Jetonte në një shtëpi të vjetër shkodrane, të mbushur me kujtime e me piktura të vjetra plot vlere. Ndoc Gurashi kryen gjimnazin franceskan “Illiricum”

E shtune, 17 Shkurt 2018 14:13

VELIU PREZANTON PRIORITETET E POLICISË

Lufta dhe goditja e grupeve kriminale është në prioritetetin e policisë së shtetit. Deklratat janë berë publike nga Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Ardi Veliu i cili në një konferencë për mediat pas analizës së policisë së shkodrës ka zbardhur edhe prirotietet e policisë

Vehbi Bushati është emëruar Drejtor i Policisë së Shkodrës. Bushati zëvendëson në këtë detyrë Gjovalin Lokën, i cili dy ditë më parë u emërua Drejtor i Departamentit të Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit. Bushati vjen në Shkodër pas një karriere të gjatë në Policinë e Shtetit, ku ka mbajtur detyra të rëndësishme si shef komisariati në disa rrethe të vendit, zëvendësdrejtor dhe drejtor në qarqet: Shkodër, Lezhë, Dibër, Korçë, Vlorë.

Faqja 1 ne 2674
Aktualitet
MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit ...

“TRAJTIMET PRANVERORE NË BLETARI”

“Trajtimet pranverore në bletari, duke luftuar ...

REGJISTRIMI I PRONAVE TË FERMERËVE

Regjistrimi i pronave të fermerëve vazhdon të ...

E merkure, Feb 14 2018 0 koment
DJEGIA E KONTENIERËVE TË
Në Shkodër është kthyer në modë djegie e kontenierëve të mbeturinave urbane ne qytet. Nje
E shtune, Feb 17 2018 0 koment
VLLAZNIA DHE “FINALJA” ME TEUTËN
Ndeshja e së hënës në “Loro Boriçi” është e një rëndësie të veçantë në kampin shkodranë
E shtune, Feb 17 2018 0 koment
TËRMET 4.3 BALLË NË ERSEKË
Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e
E shtune, Feb 10 2018 0 koment
“RADIOJA SPIUNE” QË MUND TA
Për dekada, njerëzit në të gjithë globin kanë pasur mundësinë të dëgjojnë një transmetim

Kush eshte online

Momentalisht janë online 226 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport
beauty point

Publicitet

LAJME NGA BOTA

MEKSIKA GODITET NGA NJË

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën jugperëndimore

Me shume

TË SHTËNA ME ARMË NË NJË

Vetëm dy ditë pas masakrës së Floridas, duket se një tjetër

Me shume

SOT TAKOHEN DY GRATË MË TË

Kryeministrja britanike, Theresa May do të udhëtojë sot

Me shume

MASAKRA NË SHKOLLË, SHKON NË

Ka shkuar në 17 numri i viktimave nga sulmi me armë zjarri

Me shume

TË SHTËNA ME ARMË NË NJË

Të shtëna me armë janë raportuar në një shkollë të mesme në

Me shume

ROMË, 'PËRPIHEN' 10 AUTOMJETE

Asfalti i rrugës është çarë duke shkaktuar momente terrozi

Me shume

PROGRAME