ZBULOHEN ANTITRUPAT QË BLLOKOJNË COVID-19

Shkencëtarët kanë mundur të izolojnë antitrupa në plazmën e gjakut që pengojë COVID-19 të hyjë në qelizë. Brenda gjashtë muajve pritet të fillojnë provat...

MBI 2000 GJOBA QË PREJ 16 MARSIT, LLESHAJ: DILNI VETËM PËR NEVOJAT MË EMERGJENTE!

2088 qytetarë dhe biznese janë gjobitur për shkelje të masave kufizuese kundër COVID 19 gjatë periudhës 16-31 mars 2020. Këto janë të dhënat e shkeljeve...

PETRIT VASILI: LABORATORËT PRIVATË NË SHQIPËRI PO PENGOHEN TË KRYEJNË TESTE PËR KORONAVIRUSIN, JA...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook deklaroi se në kushtet e përhapjes së koronavirusit, testimi në masë i popullisisë është...

DJALI I DEPUTETES SË PS FITON BETEJËN ME KORONAVIRUSIN DHE KTHEHET NË SHTËPI, DHIMA:...

Djali i deputetes së Partisë Socialiste në Fier Antoneta Dhima është shëruar nga koronavirusi. 25-vjeçari është kthyer në shtëpi pasi dy testet i kanë...

COVID-19/ AMBASADA E SHBA JEP LAJMIN: USAID PO NDIHMON SHQIPËRINË PËR ZBULIMIN E RASTEVE...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës njofton se USAID po ndihmon Shqipërinë për furnizimin e laboratorëve me pajisje testimi, për rritjen e mundësive të...

“PAVARËSISHT SITUATËS SË JASHTËZAKONSHME…”, RAMA PUBLIKON SHIFRAT ZYRTARE: JA ÇFARË NDODHI NË MARS TË...

Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se pavarësisht situatës së jashtëzakonshme, gjatë muajit mars të vitit 2020 ka 18% më shumë eksporte të prodhimeve bujqësore...

PEZULLOHEN KOMISIONET E KEMP-IT, INVALIDËT DO VIJOJNË TË MARRIN PAGESËN

Një tjetër vendim i marrë nga ministria e Shëndetësisë është mbyllja e komisioneve të KEMP-it deri në përfundim të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Kryeministri...

TË GJITHA MASAT KUFIZUESE PËR COVID-19 SHTYHEN PA AFAT PËRTEJ 3 PRILLIT! NGA SHKOLLA,...

Në një urdhër të firmosur sot më 1 prill nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, të gjitha institucionet arsimore do të qëndrojnë mbyllur deri...

“I UROJ SHËNDET DHE FORCË”, BASHA: RAMËS I KËRKOJ MIQËSISHT TA HARXHOJË PËR SHQIPTARËT...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka komen tuar sot në një konferencë on line me gazetarët edhe deklaratat e kryeministrit të vendit Rama. Basha tha se nuk...

BASHA: BUXHETI 25 MLN EURO I PAMJAFTUESHËM, QEVERIA TË ULET URGJENTISHT ME BIZNESIN PËR...

Në një konferencë për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se buxheti prej 25 milion eurosh nuk është i mjaftueshëm për situatën që po...

BOTA