23 C
Shkoder, AL

Arrestohet një person për «Trafikim të lëndëve narkotike»

Nga shërbimet e Sektorit për Narkotrafikët në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: -Anton Dodani, vjeç 23, banues në Fshatin Naraç, Bashkia Vau-Dejës,Shkodër.

SHKODËR, ARRESTOHEN DY SHTETAS PËR KONTRABANDË

Arrestohen 2 persona për tregtim dhe transport  të mallrave kondrabandë.

Arrestohen 2 persona për tregtim dhe transport të mallrave kondrabandë

Nga Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: -Amarildo Belisha, vjeç 34, banues në Shkodër.  - Ridvan Llazani, vjeç 54, banues në Shkodër.

Një zjarr i madh ka përfshirë në orët e mbrëmjes së sotme malin e...

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se përhapja e flakëve të favorizuara nga era vënë në rrezik antenat televizive. Ndërkohë drejt vendngjarjes...

VAZHDOJNË OPERACIONET ANTIKANABIS NË SHKODËR

Nga puna e punonjësve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të operacioneve antikanabis, për evidentimin dhe asgjesimin e bimëve narkotike të mbjella, gjatë ditës së djeshme janë asgjesuar bimëve narkotike të kultivuara, konkretisht:

BELTOJË, KRIM NË FAMILJE, BURRI THER GRUAN

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bletojë të Shkodrës. Krimi në familje ka përfshirë një cift bashkëshortësh, ku një 35 vjecar ka plagosur me thike bashkeshorten e tij.

Një 33-vjeçare, është plagosur nga bashkëshorti i saj,pas një debati në familje

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Beltojë në Qytetin e Shkodrës, ku Alfred Zefi ka plagosur me thikë bashkëshorten, e cila ndodhet jashtë rrezikut në spital.

ARRESTOHET GJIN GURI, PERSONI QË QËLLOI MBI POLICINË

Gjin Guri personi i cili shkëmbeu zjarr me policinë përpara në një aksion anticanabis në Dukagjin është arrestuar nga policia e Shkodrës.

Policia e Shtetit vijon operacionet per kapjen e personave te shumkerkuar.

Brenda 12 oreve Policia e Shtetit kap nje tjeter person te shpallur ne kerkim, te Shumekerkuar. Operacion i koduar " Bjeshket" , zhvilluar nga FNSH dhe Drejtoria e Policise Shkoder. Kapet personi qe shkembeu zjarr ne Policine per te mbrojtur parcelat me Canabis gjate ketij muaji ne Shosh Dukagjin

Na ndiqni

77,009FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA