18 C
Shkoder, AL

VELEÇIKU PËR TË MBIJETUAR NË KATEGORINË E PARË

KREPI I RIKONFIRMUAR BESON SE EKIPI DO TË BËJË MË TË MIREN.
Skuadra e Veleçikut që luan në kategorinë e parë ka filluar më fazën përgatitore për sezonin e ri futbollistik. Presidenti i ekipit Ramadan Lika, njëkohësisht dhe kryetari i Bashkisë së Koplikut ka rikonfirmuar në krye të skuadrës trajnerin e sezonit të kaluar, Kreshnik Krepi.

NAVA JEP SIGURI PËR TË ARDHMEN

KALIMISHI ADMINISTRATORI I RI I VLLAZNISË.
Roberto Nava, presidenti i Kompanisë Gea Sport që mban dhe presidencën e ekipit të Vllaznisë, ka dhënë garancinë e tij për të vijuar administrimin e kuqebluve për sezonin e ri futbollistik, pavarësisht situatave të krijuara së fundmi.

FEMRA, VLLAZNIA SURPRIZON SËRISH

VAJZAT SHKODRANE BARAZOJNË 0-0 ME APOLLON LIMASOL
Ekipi i Vllaznisë ka barazuar sërish duke arritur një tjetër sukses në turin e parë të Champions League. Vajzat shkodrane kanë barazuar 0-0 ndaj ekipit qipriot Apollon Limasol duke shkuar kështu në kuotën e 4 pikëv e aq sa ka edhe kjo skuadër, pas fitoreve përkatëse që kanë arritur në ndeshjet e para.

VLLAZNIA ME ADMINISTATOR SHKODRAN

DUHET PRITUR EDHE NJË DITË PËR ZGJIDHJEN E SITUATËS
Vllaznia duhet të presë dhe një ditë për të zgjidhur një herë e mirë administrimin e saj, pasi ka premtuar se në Shkodër do të vijë Roberto Nava, presidenti i kompanisë “Gea Sport”. Nava gjatë këtyre ditëve ka vijuar komunikimin me tifozët nëpërmjet rrejtit social Facebook.

ARSENAL FITON SUPERKUPËN

INTERI TRONDITET PËSON 3 GOLA NË 13 MINUTA.
Arsenali ka shënuar fitore të thellë 3:0 kundër Manchester Cityt për ta fituar Community Shield.Duket se Arsenali ka krijuar një skuadër tejet stabile për stinorin e ri në Premierligë.Londinezët arritën të shënojnë fitore të thellë 3:0 kundër Manchester Cityt në Community Shield,

RAINERI: SKUADRA KA AKOMA SHUMË PUNË PËRPARA

RAINERI: SKUADRA KA AKOMA SHUMË PUNË PËRPARA

VIJNË SHALA, Trajneri i Vllaznisë, Baldo Raineri ka folur haptazi për mediat duke pranuar se skuadra që ai drejton ka shumë punë për të bërë dhe e di shumë mirë se çfarë e pret në kampionat. Raineri është shprehur se detyra e tij është për të stërvitur ato lojtarë që I sërviren edhe pse ekipi ka nevojë për përforcime. Nderkohë në lidhje me merkaton pritet që pesë futbollistë ti bashkohen Vllaznisë deri ditën e martë.  

“GEA SPORT” S’KA PAGUAR AKOMA GARANCINË FINANCIARE

BASHKIA PRET TË MARTËN PËR TË ZGJIDHUR TË GJITHA HALLKAT
Vllaznia duket e vonuar në të gjitha drejtimet ku përveç mungesës së përgatitjes për sezonin e ri futbollistik, ato janë të vonuar dhe nga ana administrative. Kjo e fundit në bazë të kontratës dhe kushteve të nënshkruara duhej të ishte plotësuar vetëm pak ditë pas firmosjes së saj nga të dy palët. Bashkia e Shkodrës akoma nuk ka siguruar pagesën  financiare të kompanisë “Gea Sport” që është 35 000 euro cdo fillim muaji.

CHAMPIONS, SHORTI I “PLAY-OFF”-EVE

INTERI, PËRBALLË MODESTËVE TË STJARNAN.
Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së “play-off”-eve të Ligës së Kampioneve, nga ku janë mësuar çiftët e dy seksioneve të kësaj faze, Champions Route dhe League Route. Në “League Route”, Porto synon të marrë pjesë në fazën e grupeve të Champions League për herë të 19, ndërkohë që Athletic Club do të shpresojë t’i japë fund një mungese 16-vjeçare në to.

BESNIK DULI TRAJNERI I RI I ADËS

PJETRI: DO TË SYNOJMË MBIJETESËN EDHE KËTË SEZON.
Ada e Velipojës është duke realizuar përgatitjet e fundit për sezonin e ri futbollistik. Presidenti i këtij ekipi Alfred Pjetri në një prononcim për Star Plus ka konfirmuar trajnerin e ri të ekipit Besnik Duli.

UEFA SHPALL RENDITJEN E KLUBEVE EUROPIANE

PSG TËRHIQET NGA BISEDIMET PER DI MARIA-n.
UEFA ka shpallur renditjen e klubeve më të suksesshme në Evropë në pesë sezonet e fundit.

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA