LIGJVËNËSIT KRYESORË AMERIKANË PREMTOJNË MBËSHTETJE TË VAZHDUESHME PËR UKRAINËN

Dy ligjvënës republikanë, partia e të cilëve merr në janar kontrollin e Dhomën e Përfaqësuesve, garantuan të dielën se Kongresi do të vazhdojë të...

TRAGJEDIA NË ITALI, 20 PERSONA TË TJERË TË IZOLUAR PA UJË DHE ENERGJI ELEKTRIKE

Janë pesë familje që 36 orë pas përmbytjes së Casamicciola, nuk janë bërë ende të sigurta pavarësisht punës së shpëtimtarëve. Rreth 20 njerëz, përfshirë të...

MOT I KEQ NË ITALI, 5 TË ZHDUKUR MES TYRE NJË I PORSALINDUR (VIDEO)

Në rajonin e Napolit, 5 persona janë zhdukur pas rrëshqitjes së dheut që përfshiu ishullin Ischia në Itali, mes tyre është një familje me...

VAKSINA E PARË UNIVERSALE E GRIPIT MUND TË JETË GATI DIMRIN E ARDHSHËM

Një vaksinë universale kundër gripit që mbron nga të gjitha llojet e virusit vdekjeprurës mund të jetë e disponueshme brenda dy viteve të ardhshme,...

PAS COVID-19, NJË TJETËR VIRUS NGA LAKURIQËT E NATËS KËRCËNON NJERËZIMIN!

Një virus i ri me ngjashmëri me Coronavirus është identifikuar te lakuriqët e natës me potencial për të kërcyer te njerëzit dhe bagëtitë, sipas...

NATO ZOTOHET TË VAZHDOJË NDIHMËN PËR UKRAINËN

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, u zotua të premten se aleanca veri-atlantike do t’i ndihmojë Ukrainës të mbrohet në luftën kundër Rusisë...

GJERMANI: ÇDO TRE DITË NJË VRASJE NË ÇIFT, NDËR TO EDHE 1000 DHUNUES NGA...

25 nëntori është dita ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave. Shifrat e prezantuara me këtë rast nga autoritet gjermane, tregojnë se dhuna ndaj grave mbetet...

VENDET E BE-SË KUNDËR PROPOZIMIT PËR ÇMIMIN TAVAN TË GAZIT

Ministrat e Energjisë të vendeve të Bashkimit Evropian kundërshtuan të enjten propozimin për vendosjen e një çmimi tavan për gazin prej 275 eurosh për...

ENERGJIA ELEKTRIKE DHE UJI PO RIKTHEHEN NË UKRAINË

Kyrylo Tymoshenko, nënkryetari i zyrës së Presidentit, Volodymyr Zelensky, tha se energjia elektrike po rikthehet dhe rajonet e vendit ku mbetën pa energji. Ai...

SULMI KIBERNETIK NDAJ PARLAMENTIT EUROPIAN, ZBULOHET GRUPI PRO-RUS QË FSHIHET PAS TIJ

Një grup pro-Kremlinit ka marrë përgjegjësinë për një sulm kibernetik në faqen e Parlamentit Evropian, pasi ligjvënësit e këtij institucioni e kanë shpallur Rusinë...

BOTA