PËRZIERJE EMOCIONESH NË 1 MIN E 20 SEKONDA…VIDEOJA QË DO JU BËJË TË NDIHENI...

Një tribut për mjekët, një falenderim për qytetarët që janë ndërgjegjësuar dhe disa copëza dhe momente lumturie që të bëjnë të ndihesh krenar që...

ARILENA ARA FITON FESTIVALIN E 58-TË TË KËNGËS NË RTSH, PUBLIKU THËRRET NË KOR...

Arilena Ara është shpallur fituese në Festivalin e 58-të të Këngës në RTSH. Këngëtarja e talentuar ka rrëmbyer çmimin e parë me këngën ‘Shaj’, me...

RAMA URON FUNDJAVËN ME NJË VIDEO-MESAZH NGA SHKODRA: 5 QENDRAT E REJA SHËNDETËSORE, SHEMBULL...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të shtunë me një video-mesazh për të gjithë qytetarët, ku iu uron të gjithëve një fundjavë të...

NGA SOT UDHËTIMET ME ITALINË ME RREGULLAT TË REJA, MINISTRIA E JASHTME PUBLIKON PROTOKOLLIN,...

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka bërë të ditur se nga sot qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Italisë, bazuar mbi rregullat...

VITI 2018, U HODHEN THEMELET E DREJTËSISË SË RE. VETTING-U DJEG PROKURORË DHE GJYQTARË

Viti 2018 i hapi rrugën krijimit të një drejtësie të Re. Gjatë 2018, u ngritën Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe ai Gjyqësor. Nga...

“REFORMA” NIS ME GJOVALIN LOKËN, LIROHET NGA DETYRA DREJTORI I DEPARTAMENTIT TË SIGURISË PUBLIKE...

Vetëm pak ditë pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi për ndryshime rrënjësore në policinë e shtetit, vjen edhe lirimi i parë. Sipas burimeve...

TELEFONATA NGA QYTETARI PARANDALON AKSIDENTIN NË SHKODËR! KONTROLLE INTENSIVE ME DRONË, RADARË E KAMERA,...

Drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, shpejtësi që cenojnë sigurinë e jetës në rrugë, parakalime të gabuara dhe shkelje...

E MADHJA RAJMONDA BULKU FESTON 63-VJETORIN E LINDJES

Artistja e madhe e këtij vendi, aktorja e dhjetra filmave shqiptarë, Rajmonda Bulku ditën e djeshme ka festuar ditëlindjen. Bulku, lindur dhe rritur në zemër...

VELIPOJË, PRONARËT E HOTELEVE: SHTETI PO NA FUT NË SHERR

Pas vrasjes me 4 viktima dhe 2 të plagosur, zbulohet edhe skandalet me hapësirat publike në Velipojë. Hilmi Kapllani, operator turistik në Velipojë, ka...

MJEKËT E TRAUMËS NË PROTESTË: MOS NA TRAJTONI SI KRIMINELË! ARRESTIMI I KOLEGËVE NUK...

Mjekët kanë dalë në protestë ku kanë kërkuar që të mos trajtohen si kriminelë, pasi sipas tyre arrestimi i dy kolegëve Serdi Memini dhe...

BOTA