“KRENARE QË JAM SHQIPTARE”, URIMI I DUA LIPA PËR PAVARËSINË E KOSOVËS

Këngëtarja me origjinë shiptare Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ylli ndërkombëtar me anë të një postimi në Instagram u shpreh se është shumë krenare që është shqiptare. Veçantia e urimit të 22-vjeçaren qëndron tek foto e saj. Shkëputur nga hiti i saj i fundit 'IDGAF', Dua ka publikuar një foto ku shfaqen dy 'Dua Lipa përballë njëra tjetrës. Njëra nga 'Dua-t' është e veshur me blu dhe në krah ka vendosur simbolin e flamurit kosovar ndërsa 'Dua' tjetër e veshur me ngjyrë të portokalli të ndezur ku është fomuar simboli flamurit shqiptar.

RITA ORA KONCERT NË 10 VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS, JA MESAZHI I KËNGËTARES

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora do të performojë më 17 shkurt në Prishtinë me rastin e 10 vjetorin të Pavarësisë së Kosovës. Ylli i muzikës pop do të japë për herë të parë koncert në vendin e lindjes. Lajmi është konfirmuar fillimisht nga zv/kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli me anë të një postimi në Facebook, ku shkuajti se këngëtarja do të performonte mbrëmjen e Pavarësisë dhe për këtë nuk ka pranuar të paguhet. Ndërsa një mesazh ka ardhur nga vetë Rita Ora me anë të një postimi në Instagram. Ajo publikoi në foto të bluzes që do të mbajë veshur gjatë koncertit që e ka dizenjuar pirkërisht për këtë rast. Bluzja mban shkrimin 'Kosova' dhe padyshim që shumë adhurues të tjerë do ta mbajnë veshur logon që ka përgjedhur Rita.

NDAHET NGA JETA JOHN GAVIN, AKTORI VUANTE NGA LEUCEMIA

Veterani i kinemasë John Gavin është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare. Aktori i njohur amerikan u bë i famshëm për rolet e tij në filmin historik ”Spartacus” dhe atë horror ”Psycho”.

FIFI MË ‘E DASHURUAR’ SE ASNJËHERË

Filloreta Raçi, e njohur si Fifi ka sjellë projektin e ri muzikor 'Nanush 1', këngë të cilën duket se ia dedikon personit të zemrës. Ndryshe nga herët e tjera që e kemi parë me balada ku shpreh mllefin që ka ndaj një mashkulli, këtë herë duket shumë e lumtur.

ANGELINA JOLIE APEL NATO-S: NDALNI DHUNËN SEKSUALE TË GRAVE NË ZONAT E LUFTËS

Aktorja e famshme, njëherësh e dërguara e posaçme e agjensisë së refugjatëve, Angelina Jolie, i bëri thirrje NATO-s që të ndërhyjë në ndalimin e dhunës seksuale ndaj grave, si një armë lufte. Ylli i hollivudit amerikan përmes një konference të përbashkët me sekretarin përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, bëri të qarta përpjekjet e saj ndërkombëtare për të mbrojtur të drejtat e grave. Jolie: Nuk mund të ketë paqe dhe siguri të qëndrueshme, pa të drejta të barabarta dhe pa pjesëmarrje të grave në të gjitha shoqëritë.

HALLE BERRY KA HARRUAR TË PLAKET

Është një veterane e tapetit të kuq, por gjithmonë kur bëhet fjalë për të tërhequr vëmendjen, ja arrin qëllimit.

ADI KRASTA MERR INAT LUIZ EJLLI-n

 “Ra një yll” është kënga pjesëmarrëse e Reazrta Smaja dhe Luiz Ejlli që konkurojnë në festivalin e RTSH. E cilësuar si një nga këngët më të mira dhe të pëlqyera nga publiku kjo bazuar në votat e dhëna on-linë ku kryesojnë në vendin e parë me 38.44% .

Duket se suporti është mjaft i madh për dy këngëtarët shkodranë por ajo që ka bërë jo pak habi është mënyra sesi moderator i këtij festivali Adi Krasta prezanton këngën e tyre duke thënë vetëm emrin e Rezarta Smaja duke anashkaluar prezantimin e Luiz Ejllit.

KUSH ËSHTË SHQIPTARJA QË FSHIHET PAS KËNGËTARIT TË “DESPACITO”?

Suksesi i “Despacito”, hiti i këtij viti, ka kaluar të gjithë kufijtë dhe parashikime

SURPRIZON BEBE REXHA, PUBLIKON 4 KËNGË NË NJË DITË

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha ka arritur të surprizojë publikun këtë sezon veror me projektet e reja që ka sjellë.

BELEN RODRIGUEZ, JOSHESE NE TEMPERATURAT E “NXEHTA”

Showgirli argjentinas Belen Rodriguez duket t’i ketë pasur problem temperaturat e larta.

Na ndiqni

54,233FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
180NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA