TOKA MUND TË KTHEHET NË NJË SERË

Mund të ngjasojë si skenari i një filmi fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por për shkencëtarët, Toka-serë është një koncept shumë serioz. Kërkuesit besojnë...

SHKRETËTIRA QË DO PRODHOJË ENERGJI PËR TË GJITHË BOTËN

Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim të madh tek...

INTERNETI DO TË “ZHDUKET” MË 11 TETOR

Pas disa javësh, interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën. Bllokimi do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen...

16 VJEÇARI HAKON APPLE

Kompania e vetme 1 trilion dollarëshe Apple është hakuar nga një 16 vjeç. Adoleshenti nga Australia u shpall fajtor për hakimin e rrjetit të...

GALAXY S10+, I PARI CELULAR ME PESË KAMERA

Është thënë për muaj me radhë se Galaxy S10 i ardhshëm i Samsung është duke u formuar si telefoni më emocionues i kompanisë në...

FACEBOOK KËRKON T’JU FUSË NJË KAMERA NË SHTËPI

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është...

FACEBOOK, SI TË FSHIJMË MESAZHET E DËRGUARA PA DASHJE?

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve. Për arsye...

RANGE ROVER 2019 VJEN SI HIBRID I ELEKTRIFIKUAR

Tashmë dihet se Range Rover do të arrijë më 2021, por para se të arrijë ky model tërësisht i ri, Land Rover ka vendosur...

VIDEOJA MË E KLIKUAR NË HISTORINË E FACEBOOK-UT

Pothuajse të gjithë e dimë që platforma e madhe dhe më e njohur e videove është YouTube. Por edhe rrjeti social Facebook kohët e fundit...

RISI, “MAKINA” QË SHMANG TRAFIKUN

Ajo që quhet niveli i dytë i transportit është një makinë që do të ju lë pa fjalë, sidomos kur është fjala për qytetet...

Na ndiqni

66,479FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA