10 C
Shkoder, AL

MERCEDEZI MË I SHITUR NË HISTORI

Një histori interesante vjen nga Gjermania. Kohët e fundit, një i moshuar që punoi gjithë jetën si një shofer taksie vdiq duke lënë pas një...

SË SHPEJTI AVIONI I PARË SHQIPTAR

Kompania shqiptare ajrore "Air Albania" duket se është shumë pranë ngritjes së avionit të parë në ajër për fluturime.   Kryeministri Edi Rama ka postuar në...

16 VJEÇARI HAKON APPLE

Kompania e vetme 1 trilion dollarëshe Apple është hakuar nga një 16 vjeç. Adoleshenti nga Australia u shpall fajtor për hakimin e rrjetit të...

SHKRETËTIRA QË DO PRODHOJË ENERGJI PËR TË GJITHË BOTËN

Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim të madh tek...

IPHONE JU PËRGJON KUR FLINI

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të përgjuara nga paisjet tuaja tek palë të treta,...

FACEBOOK, SI TË FSHIJMË MESAZHET E DËRGUARA PA DASHJE?

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve. Për arsye...

TOKA MUND TË KTHEHET NË NJË SERË

Mund të ngjasojë si skenari i një filmi fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por për shkencëtarët, Toka-serë është një koncept shumë serioz. Kërkuesit besojnë...

INTERNETI DO TË “ZHDUKET” MË 11 TETOR

Pas disa javësh, interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën. Bllokimi do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen...

FACEBOOK KËRKON T’JU FUSË NJË KAMERA NË SHTËPI

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është...

WHATSAPP ”PËRMBYTET” NGA REKLAMAT

E dinim që Facebook herët a vonë do të prezantonte reklama në aplikacionin WhatsApp, por tani kemi konfirmimin. ”I vetmi ngushëllim është se, të paktën...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA