MJEGULLA SHKAK I RRËZIMIT TE AVIONIT QE I MORI JETEN MORI JETËN LEGJENDËS...

E gjithë bota e sportit është në zi për largimin nga jeta të legjendës së basketbollit amerikan Kobe Bryant që humbi jetën në një...

SHQIPËRIA MPOSHT MOLDAVINË 2-0

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.Ndeshja u...

KUPA E BOTËS, FRANCA TREGON MUSKUJT, MBOSHT AUSTRALINË

Skuadra e Frances ka arritur te fitoje me rezultatin 2-1 ne takimin kunder skuadres se Australise. Golat per skuadren franceze jane shenuar nga Antoine Griezmann...

SHKODËR, RROK BARDELI FESTON TITULLIN “MJESHTËR I MADH

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndër 19 emrat për të cilët dha titullin "Mjeshtër i Madh" për 100 vjetorin e shoqërisë Vllaznia, një prej...

VENDIMI I CAS, TIFOZËT NË FESTË NË TË GJITHË VENDIN

SHESHI NËNË TEREZA NË KRYEQYTET I TËRI KUQ E ZI. Vendimi i CAS për ti dhënë Shqipërisë 3 pikë me ndeshjen ndaj Serbisë, pas asaj që ndodhi në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ka sjellë një gëzim dhe entuziazëm jo vetëm tek sportëdashësit, por tek të gjithë qytetarët. Të gjithë anë ndjerë kuq e zi.

VLLAZNIA NË KËRKIM TË NJË TRAJNERI

Largimi i trajnerit Hasan Lika nga Vllaznia ka bërë që të përfliten disa prej emrave të mundshëm që mund ta zëvendësojnë atë në stolin...

ISH-KAPITENI I KOMBËTARES HEQ DORË NGA SHTETËSIA SHQIPTARE

Ish-futbollisti dhe kapiteni i Kombëtares Altin Lala ka hequr dorë nga shteësia shqiptare. Lajmi është konfirmuar nga një dekret i Presidentit Ilir Meta në...

JA ÇFARË PRITET TË NDODH NË MBLEDHJEN E ASAMBLESË TË VLLAZNIA sh.a. SHKRESA E...

Klubi Vllaznia pas disa muajsh në vështirësi financiare me shumë gjasa në mbledhjen e Asamblesë që do të jetë në 29 maj, pra nesër...

VLLAZNIA SKUADRA MË AKTIVE NË MERKATO, TJETËR ‘BOMBER’ TRE DITË PARA RIFILLIMIT TË KAMPIONATIT

Merkato deri më tani në kategorinë Superiore ka qenë e varfër, por padyshim që klubi më aktiv ka rezultuar Vllaznia, e cila ka bërë...

HUMB JETËN TRAGJIKISHT FUTBOLLISTI I SHQIPTAR

Një lajm tragjik për futbollin shqiptar ka ardhur ditën e sotme nga Suedia. Futbollisti Labinot Harbuzi, me origjinë nga Kosova, është ndarë nga jeta...

BOTA