KONTROLLORËT E KORRUPTUAR I KUSHTOJNË POSTIN DREJTORESHËS SË KUFIRIT

Shkeljet masive në Portin e Durrësit të evidentuara në radhët e kontrollorëve në kufi, çuan edhe në shkarkimin e Drejtoreshës Rajonale të Kufirit dhe...

GODINA E ISH KOMUNES GUR I ZI,DEBATE NE KESHILL

Investimi i Bashkisë Shkodër për rikonstruksionin e godinës së njësisë administrative në Gurin e Zi, ka përfshirë në debate këshilltarët e bashkisë Shkodër.

KRYEBASHKIAKJA ADEMI INSPEKTON PUNIMET NË RRUGËN “SAMI REPISHTI”

Kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi mengjesin e se martes ka inspektuar punimet ne rrugen "Sami Repishti".Kjo rruge do ti nenshtrohet nje rikonstruksioni te...

AKSIDENTET RRUGORE, FAJI I TË GJITHËVE

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes tek Bexhisteni një zonë mjaft e njohur në qytetin e Shkodrës. Një e moshuar është përplasur...

HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 6 KORRIK 2023

Dashi Do të ndjeni një sasi të madhe energjie të tensionuar dhe nervoze sot. Jeni të shqetësuar nga ankthi dhe mund të ndiheni sikur bota...

COVID-19/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË: JA SA INFEKTIME REGJISTROHEN NË 24 ORËT E FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 në vendin tonë. Në deklaratën zyrtare bëhet e ditur se në 24 orët...

ADEMI-RAMËS: AKUZAT, MASHTRIMI YT I RADHËS

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama hodhi akuza direkte për kreun e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi.Sipas Ramës, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës...

MBAHET NË TIRANË KONFERENCA E AMBASADORËVE

Është mbajtur pasditen e sotme në Tiranë Konferenca e Ambasadorëve, ku i pranishëm ka qenë edhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

PARASHIKIMI I MOTIT, PRITEN RESHJE SHIU E DËBORE

Kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të karakterizojnë motin në të gjithë territorin e vendit

BERDICË, ATY KU AKSIDENTOHEN FËMIJËT

Këtu një ditë një fëmijë 11–vjecar u përplas nga një makinë në momentin kur po zbriste nga autobusi i shkollës. I mituri nga Bërdica...

BOTA